Rozhlasový kazatel Alistair Begg neustoupil od rady, že je v pořádku zúčastnit se svatby LGBTQ komunity

Begg řekl jedné ženě, že by se měla zúčastnit svatby svého vnuka s transsexuálem, což vedlo k tomu, že Křesťanská rozhlasová síť jeho pořad vyřadila.

Alistair Begg, pastor sboru Parkside Church ve městě Chagrin Falls v Ohiu a moderátor rozhlasového pořadu „Pravda pro život“, se v posledních týdnech ocitl v situaci, kterou nazývá „bouří ve sklenici vody“, kvůli radě, kterou dal ohledně účasti na svatbě osob z LGBTQ komunity.

Tato rada, jak uvedl o uplynulém víkendu v kázání, byla založena na Ježíšově příkazu, aby křesťané milovali i ty, s nimiž nesouhlasí nebo je odsuzují. „Ježíš řekl, že máte milovat své nepřátele,“ řekl podle Religion News Service Begg a na základě řady biblických textů tvrdil, že křesťané by měli projevovat soucit s těmi, kteří sešli z cesty a ne je odsuzovat.

SOUVISEJÍCÍ Papež hájí vatikánský dokument týkající se párů stejného pohlaví. „Žehnejte lidem, ne svazku“

Kázání bylo reakcí na kontroverzní komentáře, které Begg pronesl loni na podzim během propagačního rozhovoru ke své knize a které se nedávno rozšířily na sociálních sítích. Begg vyprávěl o rozhovoru s ženou, jejíž vnuk se ženil s transsexuální osobou. Begg, který je proti svatbám osob stejného pohlaví, jí navrhl, aby šla na svatbu a přinesla dárek. Tím by dala najevo svou lásku k vnukovi – i když svatbu neschvalovala.

„Vaše láska k nim je možná zaskočí, ale vaše nepřítomnost je jen utvrdí v tom, že si řeknou: ‚Tihle lidé jsou takoví, jak jsem si vždycky myslel: odsuzující, kritičtí, nepřipravení s čímkoli počítat‘,“ řekl evangelikální pastor. Dodal, že křesťané budou muset riskovat, aby mohli projevovat lásku svému okolí.

Beggovy komentáře vyvolaly bouři mezi některými jeho fanoušky a příznivci – zejména v konzervativních kalvinistických a jiných evangelikálních komunitách. Podle Public Religion Research Institute jsou bílí evangelikálové stále jednou z náboženských skupin v USA, u nichž je nejméně pravděpodobné, že budou podporovat manželství osob stejného pohlaví. 

Podle PRRI podporuje manželství osob stejného pohlaví 38 % bílých evangelikálů. Naproti tomu 87 % neevangelikálů, 81 % židů, 77 % buddhistů, 77 % bílých protestantů hlavní linie a přibližně tři čtvrtiny katolíků manželství osob stejného pohlaví schvalují. 

Begg měl v březnu vystoupit na konferenci Shepherds, významném setkání reformovaných evangelikálních pastorů, které vede kalifornský pastor a spisovatel John MacArthur. Poté, co se Beggovy komentáře dostaly na veřejnost, spolu s MacArthurem hovořili a rozhodli se, že by tato kontroverze „zbytečně odváděla pozornost“, jak uvedl mluvčí společnosti Grace to You, jednoho ze sponzorů konference.

„Rada pastora MacArthura v této otázce by byla zcela odlišná od rady, kterou poskytl Alistair Begg jedné babičce,“ uvedl Phil Johnson, výkonný ředitel organizace Grace to You, v e-mailu pro Religion News Service. „Oba se tedy shodli na tom, že je nutné, aby se pastor Begg akce neúčastnil.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. února 2024 Foto: screenshot – Alistair Begg

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář