Jordan Peterson plánuje s „Boží pomocí“ pracovat na nových biblických projektech

Profesor Jordan Peterson stručně informoval o svém zdravotním stavu poté, co kvůli řadě fyzických a emocionálních problémů strávil poslední měsíce v péči lékařů.

Populární kanadský autor a oblíbený řečník uvedl, že „trpěl vážně narušeným zdravím“ kvůli silným lékům proti úzkosti.  Peterson podle svých slov byl přijat do řady klinik po celém světě, kde se mu lékaři pokoušeli zmírnit abstinenční příznaky.

Peterson poznamenal, že to byla jeho rodina, která mu pomohla projít tím, co nazval „nejhorším obdobím celého mého života“.

„Chci poděkovat své blízké i vzdálené rodině a přátelům, kteří podle mého odhadu šli nad rámec svých povinností,“ řekl. „Určitě bych nebyl schopen toho, co oni udělali pro mně. Takže to pro mě byla ponižující lekce.“

Nyní, doufá, že to nejhorší má už za sebou a promluvil o svých budoucích plánech, které se týkají práce na knize věnované biblickému Exodu a sérii přednášek o knize Přísloví.

„Začnu pracovat na další knize ze Starého zákonu, kterou je Exodus … to bude chvíli trvat. Ale mezitím si myslím, že budu připravovat videa věnovaná Příslovím – knize moudrosti,“ řekl.

Na závěr Peterson trval na tom, že je „v mnohem lepším zdravotním stavu“. „Můžu znovu pracovat a opravdu chci,“ podotkl a dodal, že „s Boží milostí budu moci znovu začít tvořit a pokračovat tam, kde jsem skončil.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 23. října 2020 Foto: Wikimedia Commons – Jordan Peterson

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář