Kalifornský soud zakázal bohoslužby Grace Community Church pastora MacArthura

Kalifornský soud vydal předběžný zákaz pastoru Johnu MacArthurovi a sboru Grace Community Church organizovat nebo se účastnit jakýchkoli bohoslužeb ve vnitřních prostorách.

MacArthur v srpnu prohlásil, že jeho sbor bude i nadále pořádat bohoslužby, což je v rozporu s omezeními ve státě Kalifornia, kde se kongregace nachází. Sbor chtěl podle svých slov tímto postojem vyjádřit poslušnost autoritě Bible.

Podle informací Christian Post soudce Mitchell L. Beckloff rozhodl, že sbor nesmí pořádat také žádné venkovní bohoslužby, pokud se nebude řídit pravidly týkajícími se povinných rozestupů a pokrývek tváře.

Související: MacArthur svůj sbor i přes nařízení vlády nezavře. Naší autoritou je Kristus, tvrdí

Úřady státu Kalifornie se opakovaně pokoušely získat soudní příkaz k uzavření sboru Grace Community Church, která od minulého měsíce pořádá bohoslužby v rozporu s příkazy guvernéra Gavina Newsoma. Guvernér nařídil, aby kostely v některých oblastech Kalifornie přerušily své bohoslužby kvůli šířící se pandemii.

Evangelikálové sepsali prohlášení o podpoře vědy v době pandemie

 V době, kdy některé sbory odmítají přijmout pandemická nařízení a zastavit bohoslužby, podepsala skupina významných evangelikálů prohlášení potvrzující jejich víru ve vědu a vyzývající křesťany, aby se řídili radami odborníků v oblasti veřejného zdraví.

„Křesťanské prohlášení o vědě v době pandemie“ vyjadřuje obavy z „politizace vědy ve veřejném prostoru, když je v sázce tolik životů.“ Signatáři se zavazují nosit roušky, nechat se očkovat a korigovat dezinformační a konspirační teorie.

Podle Religion News Agency bylo zatím prohlášení podepsáno několika významnými osobnostmi; mezi nimi jsou teologové N.T. Wright a Richard Mouw, ředitelé několika seminářů, včetně Marka Labbertona z Fullerova teologického semináře a Michaela Le Roy z Calvin University. Mezi signatáře patří také Samuel Rodriguez, prezident Národní hispánské křesťanské komunity, a spisovatelka Lisa Sharon Harper.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. září 2020 Foto: YouTube – John MacArthur

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. Ježíš zde na zemi před zraky mnohých uzdravoval nemocné. Sejmeme si závoj z očí a přiznejme si, že i tento současný svět je nemocný stále více a více. Lék, který nám Bůh daroval, je evangelium. V komentáři uvedená vzpoura proti světské autoritě vůbec nic neřeší a nemá a nebude mít žádný účinek. Tento svět může vyléčit pouze pokání a odvrácení se od svévole. Uvedený sbor a patrně nejen on, si viditelně „hraje na svém písečku“. Skutečný lék na problémy tohoto světa je pouze Kristus. Všechno ostatní je marné úsilí, ztráta času a pouhé divadlo.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář