Kardinál Dolan vyzval k ochraně pronásledovaných křesťanů

Představitelé katolické církve ve Spojených státech vyzvali nastupující Bidenovu vládu, aby vyvinula úsilí na ochranu pronásledovaných křesťanů po celém světě, a upozornili, že Vánoce jsou časem solidarity.

Newyorský kardinál Timothy Dolan spolu s Touficem Baaklinem, prezidentem organizace Defense of Christians ve svém stanovisku ze 16. prosince vyzvali americké úřady a obyvatele, aby přemýšleli o příběhu Vánoc a byli solidární s pronásledovanými křesťany. Připomenuli, že milionům pronásledovaných křesťanů po celém světě brání jejich vláda  účasti na bohoslužbách.

Američané mají podle nich poprvé podobnou zkušenost, protože pandemická opatření omezují nebo přerušily bohoslužby po celé zemi. „Téma pronásledování leží v samém srdci vánočního příběhu. Svatá rodina byla nucena uprchnout ze své rodné země kvůli státem podporovanému útlaku,“ napsali ve stanovisku zveřejněném ve Wall Street Journal.

„Jako občané globální supervelmoci, jejíž zákonodárci reagují na své občany, jsme povoláni k solidaritě s pronásledovanými křesťany.“ Dále uvedli, že existují miliony pronásledovaných křesťanů, kteří čelí násilnému nebo politickému útlaku během vrcholících výzev spojených se šířením pandemie.

CNA dále informuje, že podle Gregoryho Stantona z Genocide Watch zabili islámští ozbrojenci jako je Boko Haram od roku 2009 přes 27 000 nigerijských křesťanů. To překračuje počet obětí Islámského státu v Sýrii a Iráku. Dolan a Baaklini uvedli, že na Středním východě se více než milion křesťanů ze Saúdské Arábie nemůže účastnit bohoslužeb a íránští představitelé nadále pronásledují a zatýkají konvertity ke křesťanské víře. Poukázali také na dopad útlaku ze strany prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana na křesťany v Turecku a dalších zemích. Tvrdí, že milice podporované Tureckem utlačují potomky křesťanů, kteří přežili osmanskou genocidu.  

Požádali nově zvoleného prezidenta Bidena, aby stavěl na úspěších Trumpovy administrativy, která podporovala mezinárodní náboženskou svobodu. „Doufáme, že nově zvolený prezident Biden bude stavět na úspěších Trumpovy administrativy, zejména na její pomoci obětem genocidy a na prioritě, kterou je mezinárodní náboženská svoboda, jakožto ústřední bod zahraniční politiky USA.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 26. prosince 2020 Foto:

https://www.catholicnewsagency.com/news/cardinal-dolan-urges-remembrance-of-persecuted-christians-at-christmas-75346

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář