Kardinál Parolin: Čekáme na signál z Moskvy

Státní sekretář Svatého stolce, kardinál Parolin, na okraj knižní prezentace v Římě potvrdil papežovu vůli k osobnímu setkání s prezidentem Putinem, které by vedlo k řešení ukrajinského konfliktu. Na papežův rozhovor s italským deníkem Corriere della Sera reagoval rovněž moskevský patriarchiát.

František je ochoten odletět do Moskvy, Svatý stolec je připraven učinit vše možné proto, aby se zastavila válka na Ukrajině, avšak očekává znamení otevřenosti z ruské strany, prohlásil kardinál Parolin ve středu večer v Římě při krátkém hovoru s novináři. Státní sekretář Svatého stolce vystoupil na prezentaci knihy Cesare Cataniho: „Exkomunikace komunistů. Protagonisté a zákulisí v dokumentech Svatého oficia“ (La scomunica ai comunisti, Protagonisti e retroscena nelle carte del Sant’Offizio, ed. San Paolo, předmluva Andrea Riccardi), která se konala v římském sídle komunity Sant´Egidio.

„Myslím“, prohlásil kard. Parolin, „že v tuto chvíli nelze učinit jiné kroky. Papež nabídl svou cestu do Moskvy a osobní setkání s prezidentem Putinem. Očekáváme jejich úmysly a vyjádření“. V souvislosti s papežovým úterním rozhovorem pro italský deník Corriere della Sera se ve středu rovněž ozval ruský pravoslavný patriarchát, který v tiskovém prohlášení hovoří o „zmýleném tónu“ v souvislosti s papežovým vyjádřením o videohovoru s patriarchou Kirillem, jenž proběhl 16. března.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 7. května 2022 Foto: Wikimedia Commons – kardinál Parolin

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář