Kardinál Zen je připraven být zatčen a vězněn komunistickým režimem Číny

Hongkong – Kardinál Joseph Zen řekl, že je kvůli novému bezpečnostnímu zákonu připraven čelit zatčení a soudu.

Osmaosmdesátiletý katolický kněz a hlasitý kritik čínského režimu ve videu zveřejněném na své facebookové stránce řekl, že Hongkong musí být „připraven na nemyslitelné“ poté, co Peking zavedl nové zákony, které omezují svobodu projevu.

„Nechci nikoho urazit, ale když to budu považovat za nutné, tak budu mluvit,“ uvedl kardinál, který, také kritizoval dohodu mezi Čínou a Vatikánem

„Budou-li taková slova považována za přečin proti čínskému zákonu, strpím všechny žaloby, soudy a zatčení. Mnoho předchůdců víry to snášelo podobně. Viděli jsme, jak jim Bůh vždy pomáhal,“ poznamenal.

Zákon o národní bezpečnosti vstoupil v platnost 1. července, v den 23. výročí odchodu Hongkongu z rukou Británie v roce 1997, kdy se připojil k Číně.

„Zavedení zákona o národní bezpečnosti není od nich příliš rozumné. Nebudou mít prospěch z ničení Hongkongu,“ dodal kardinál.

Hodiny po přijetí zákona ukončil křesťanský prodemokratický aktivista Joshua Wong účinkování v kampani proti Číně z obavy, že by mohl být vydán do Číny, kde by čelil desetiletému „politickému vězení“.

Premiér Boris Johnson podle Christian Today nazval přijetí zákona „jasným a vážným porušením“ společné deklarace čínsko-britské vlády z roku 1985, která chrání určité svobody po dobu 50 let po předání ostrova.

Britský premiér zopakoval nabídku občanství pro občany Hongkongu. „Zákon porušuje vysokou míru autonomie Hongkongu a ohrožuje svobody a práva chráněné společným prohlášením,“ prohlásil premiér Johnson.

Organizace International Christian Concern uvedla, že se kvůli novému zákonu bojí o osud duchovenstva a křesťanů na ostrově. Regionální ředitelka organizace Gina Gohová odsoudila poslední krok Číny s tím, že „zbavuje Hongkong autonomie a svobody“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red- Datum: 5. července 2020  Foto: WIkimedia Commons – kardinál Zen

http://www.christiantoday.co.in/article/cardinal.zen.says.hes.prepared.to.be.arrested.after.hong.kong.imposes.new.security.law/19437.htm

 

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář