Kardinál Zen píše papeži o utrpení čínské církve

Kardinál Joseph Zen napsal papeži Františkovi dopis, kde podrobně popisuje utrpení katolíků v Číně od doby, kdy Vatikán podepsal dohodu s komunistickou vládou, informuje stránka LifeSiteNews.

Kardinál Zen prozradil, že do konce října navštíví Řím a poprosí papeže, aby věnoval pozornost krizi, která zasáhla podzemní katolickou církev v Číně.

Kardinál, který se narodil v Šanghaji, uvedl, že čínští křesťané jsou rozhněvaní, protože Vatikán podepsal dohodu s Čínou o jmenování biskupů. „Řekli, že úředníci je přinutili, aby se připojili k čínské vlastenecké asociaci a nutí je získat kněžský certifikát,“ řekl kardinál Zen médiím.

Vzhledem k tomu, že dohoda není veřejná, legitimní katoličtí duchovní nevědí, co chce František dělat. „Někteří kněží uprchli a někteří zmizeli, protože nevědí, co mají dělat a jsou rozčileni. Dohoda je není zveřejněna a nevědí, zda to, co říkají úředníci, je pravda, nebo ne,“ řekl Zen. Mezi útrapami duchovních vyjmenovanými v Zenově dopise jsou konfiskované peníze, obtěžováni civilními úřady, uvěznění či dokonce popravy.

Zen také popsal své překvapení, že papež František řekl, že čínští katolíci by měli být „proroky a někdy kritizovat vládu.“ „Jsem velmi překvapen, že nerozumí situaci čínské církve,“ řekl. Zmíněný kardinál obvinil ze vzniklé situace nového poradce papeže Františka, kardinála Pietro Parolina.

Zen se domnívá, že vládní zásah do církve znamená, že k udržení víry musí církev zůstat oddělená od státu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář