Karnátaka se stala jedenáctým indickým státem, který přijal zákon proti konverzím

Jihoindická Karnátaka se stal jedenáctým státem, který ratifikoval zákon o svobodě vyznání, známý také jako zákon proti konverzím. Nařízení minulý týden schválil státní kabinet a zaslal ho guvernérovi ke schválení. Guvernér Karnátaky Thawar Chand Gehlot schválil kontroverzní zákon proti konverzím 17. května 2022.   

Prezident organizace International Christian Concern Jeff King k situaci uvedl: „Zákony proti konverzím jsou závažným porušením lidských práv, protože mají trestat svobodu svědomí a volby. V rámci Indie jsme zaznamenali rostoucí trend, kdy státy přijímají zákony proti konverzím, a na každém z těchto míst jsme byli svědky nárůstu útoků proti křesťanům. Tyto typy zákonů spíše prohlubují zranitelnost všech menšinových skupin, než aby jim poskytovaly ochranu.“    

Od schválení zákona se mnoho místních křesťanů obrátilo na organizaci International Christian Concern (ICC), aby nahlásili pronásledování. V den ratifikace zákona napadli radikální hinduističtí nacionalisté křesťanský pár v okrese Kodagu v Karnátace. Manželé byli napadeni davem při návštěvě křesťanského spolubratra ve vesnici. Po útoku byl pár předán policii.  

Zákon stanoví zákaz takzvané „nezákonné“ konverze od jednoho náboženství k jinému prostřednictvím lži, násilí, nepatřičného vlivu, nátlaku, vábení nebo jakýchkoli podvodných prostředků. Zákon rovněž navrhuje trest odnětí svobody od tří do pěti let s pokutou 25 000 indických rupií. V případech, kdy se porušení týká nezletilých a žen, může obviněnému hrozit odnětí svobody na tři až deset let a také pokuta v minimální výši 50 000 indických rupií. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 23. května 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář