Kathy Kellerová prosí o modlitby za svého manžela kvůli komplikacím při léčbě rakoviny

Kathy Kellerová požádala o modlitby za svého manžela kvůli „komplikacím“ při léčbě rakoviny. 

V sobotu se Kathy Kellerová na sociálních sítích podělila o aktuální informace o zdravotním stavu svého manžela: „Tim byl propuštěn z nemocnice a zotavuje se doma po komplikacích při léčbě. Prosím, pokračujte v modlitbách během tohoto pomalého zotavování,“ napsala podle Christian Post manželka vlivného evangelikálního pastora a spisovatele. 

Kellerovi, zakládajícímu pastorovi presbyteriánského sboru Redeemer v New Yorku, byla v květnu 2020 diagnostikována rakovina slinivky ve čtvrtém stadiu. 

SOUVISEJÍCÍTim a Kathy Kellerovi o randění, manželství a komplementarismu 

V březnu 72letý pastor informoval, že se u něj objevily nové nádory, kvůli nimž musel podstoupit opakovanou imunoterapeutickou léčbu. Loňská imunoterapie „byla úspěšná v likvidaci 99 % nádorů,“ napsal tehdy. „Nicméně se objevily nové nádory. Jsou bohužel na poměrně nevhodných místech, takže mě lékaři vyzvali, abych léčbu podstoupil znovu.“

Od té doby pokračuje v psaní a vyučování na témata rasy, sociálních vztahů, systémové nespravedlnosti a sexuality. 

Jeho nejnovější kniha Forgive (Odpusť) zkoumá, proč společnost váhá s odpuštěním, a nastiňuje, proč je odpuštění nezbytnou součástí křesťanského života.

V rozhovoru pro The Christian Post z roku 2021 Keller prozradil, že diagnózu rakoviny se dozvěděl zhruba ve čtvrtině psaní knihy o vzkříšení s názvem Hope in Times of Fear: The Resurrection and the Meaning of Easter (Naděje v časech strachu: Vzkříšení a smysl Velikonoc).

„Najednou jsme byli v lockdownu, a pak jsem zjistil, že mám rakovinu, a kniha se úplně změnila,“ vzpomínal Keller. 

„Uvědomil jsem si, že v jistém smyslu jsem věřil ve vzkříšení jen napůl. Uvědomil jsem si, že potřebuji mít větší, hlubší víru ve vzkříšení, a to jak intelektuální, tak duchovně,“ pokračoval.

Během léčby rakoviny v následujících několika měsících Keller řekl, že „intelektuálně i emocionálně pracoval“ na tom, aby „svou abstraktní víru přenesl do svého srdce, aby ji existenciálně a zkušenostně poznal a rostl v jistotě, a to se podařilo.“

„Pokud jste ochotni přijmout pravdu Božího slova a ponořit se do ní den co den a pak požádat Ducha svatého, aby ji učinil skutečnou ve vašem srdci, On to udělá.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. května 2023 Foto: Redeemer – Tim Keller

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář