Katolická církev v Německu zmírnila pravidla pro zaměstnávání příslušníků menšin

Bonn/Würzburg – Katolická církev v Německu liberalizovala svá pracovní pravidla. Jedinou podmínkou pro získání zaměstnání u římskokatolické církve bude nadále pozitivní vztah vůči křesťanské víře, a naopak nebude brán zřetel na původ, pohlaví či sexuální identitu. Příslušnou změnu zásad dnes podle agentury DPA schválil na plenární schůzi Svaz diecézí Německa (VDD).

„Explicitně jako nikdy předtím je uznána rozmanitost církevních institucí,“ oznámila Německá biskupská konference (DBK) v Bonnu. „Všichni pracovníci mohou nezávisle na svých konkrétních úkolech, původu, náboženství, věku, postižení, pohlaví, sexuální identitě a životním stylu reprezentovat bezpodmínečnou lásku boží, a tím i církve sloužící lidem,“ uvedla DBK v dnešním prohlášení. Jedinou podmínkou pro spolupráci s církví bude napříště „pozitivní základní postoj a otevřenost vůči poselství evangelia“.

SOUVISEJÍCÍNěmečtí biskupové odjíždí z Vatikánu se znepokojením, přou se o celibát

V biskupstvích se o novém pojetí diskutovalo několik měsíců. Dosud mohl člověk přijít v církvi o práci, pokud například žil ve stejnopohlavním partnerství. Problémem mohlo být i druhé manželství po rozvodu.

Proti diskriminaci v lednu protestovali homosexuální pracovníci a na březnovém zasedání biskupské konferenci předali více než 117.000 podpisů žádajících změny. Předseda DBK, biskup Georg Bätzing, poté oznámil, že pravidla budou změněna. Stálá rada DBK jednala od pondělí v klášteře Himmelspforten ve Würzburgu.

Zásady církevní služby platí pro zhruba 800.000 zaměstnanců německé katolické církve a charity.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 22. listopadu 2022 Foto: Pixabay – Berlín

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář