Katolický kněz z Nigérie byl propuštěn na svobodu

Minulý týden jsme psali o únosu katolického kněze v Nigérii. V pondělí portál Premier přinesl informaci, že farář Benson Bulus Luka se dostal na svobodu.

K únosu kněze došlo počátkem měsíce v neslavně proslulém státě Kaduna. Nejlidnatější africká země už dlouhodobě bojuje proti únosům křesťanů, za kterými nejčastěji stojí teroristická skupina Boko Haram.

 Kancléř místní diecéze Emmanuel Uchechukwu řekl ACI Africa: „Se srdcem plným radosti pozvedáme hlasy chvály, při informování o návratu našeho kněze, rev. Bensona Buluse Luky.“

SOUVISEJÍCÍProsba o modlitby za uneseného katolického kněze z Nigérie

„Sotva 24 hodin po jeho únosu byl náš milovaný bratr kněz svými únosci propuštěn.“ Uchechukwu dále poděkoval všem, kteří se připojili k modlitbě za propuštění kněze Bensona.

„Chceme poděkovat všem, kteří přednesli modlitby a prosby, za rychlé propuštění našeho bratra kněze a dalších, kteří jsou stále v rukou svých únosců,“ řekl. „Modlíme se k Bohu, aby urychlil propuštění těch, kteří jsou stále v rukou svých věznitelů.“

Nigérie je na devátém místě na seznamu zemí organizace Open Doors, kde jsou křesťané pronásledováni nejvíce.

Minulý měsíc vyzvali katoličtí biskupové v Nigérii vládu, aby jednala a „převzala plnou odpovědnost za současnou kulturu násilí“. V nedávné době došlo také k únosu více než 100 studentů baptistické stření školy. Křesťané jsou také vyzýváni k modlitbám za nigerijskou křesťanku Leah Sharibu, která byla unesena ze střední dívčí školy v roce 2018.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 21. září 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář