Katolický kněz zabitý ozbrojenci v Nigérii. Ještě neměl odsloužený ani rok

Kněz, kterého v Nigérii zabili neznámí ozbrojenci, měl za sebou necelý rok kněžské služby. Smrt Charlese Igechiho oznámil „s hlubokým zármutkem a bolestí v srdci“ katolický arcibiskup beninské diecéze Akubeze.

Charles Onomhoale Igechi byl vysvěcen 13. srpna 2022. Podle arcibiskupa zemřel při cestě do Ikhueniro, kde byl zástupcem ředitele koleje svatého Michaela. 

SOUVISEJÍCÍExtremističtí pastevci zabili v Nigérii desítky křesťanů

Podle zpravodajského portálu Premier arcibiskup Akubeze řekl: „S velkým šokem jsme dnes ráno přijali zprávu, že byl zastřelen na cestě zpět do místa svého působení. Jeho ostatky byly nalezeny u ulice Boundary v Ikpoba Hill.“

Arcibiskup Akubeze uvedl, že vražda byla nahlášena policii. Vyjádřil naději, že pachatelé budou potrestáni.

Podle SB Morgan Intelligence bylo v roce 2022 v celé Nigérii zabito třicet devět katolických kněží a třicet jich bylo uneseno. Ve své zprávě označila zabíjení a únosy katolických kněží za součást širší bezpečnostní krize v celé Nigérii, v jejímž důsledku byly v uplynulém roce zabity a uneseny stovky lidí.

„Pokračující pronásledování křesťanů v Nigérii, které mainstreamová média z velké části ignorují, má další oběť, otce Charlese Igechiho,“ komentoval situaci otec Benedict Kiely, zakladatel organizace Nasarean.org, která se zastává pronásledovaných křesťanů.

„Tento statečný kněz a mučedník, vysvěcený před necelým rokem, položil svůj život za Krista. Západ musí na toto krveprolití reagovat,“ uvedl pro Premier Christian News.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. června 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

https://premierchristian.news/en/news/article/catholic-priest-killed-by-gunmen-in-nigeria-hadn-t-yet-served-one-year?utm_source=Premier%20Christian%20Media&utm_medium=email&utm_campaign=13957842_daily%20news%2010%20June%202023&dm_i=16DQ,8B5XU,C3NX6,Y6U6Z,1

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář