„Když jsme začínali, stále nám říkali, že rocková hudba je zlo,“ tvrdí kapela Kutless 

Pro ty, kteří vyrostli v kultuře mládežnických skupin na počátku a v polovině 2000. let, byli Kutless synonymem křesťanského rocku. Díky melodickému hlasu zpěváka Jona Micaha Sumralla, podpořenému drsnými instrumentálními skladbami, oregonská kapela z Portlandu prorazila se skladbami jako Strong Tower a Sea of Faces. 

Navzdory komerčnímu úspěchu však kapele dlouho trvalo, než se jí podařilo najít uznání u těch, pro které svou hudbu dělala.

„Když jsme začínali, stále nám říkali, že rocková hudba je zlo. Neměli byste mít v hudbě bicí. Jste uctívači satana, lidé nás obviňovali ze všeho možného,“ řekl kytarista a autor písní James Mead listu The Christian Post. 

SOUVISEJÍCÍKapela WAY TO GO vydává nový singl.

„Lidé stáli před našimi koncerty a protestovali; psali o nás a říkali špatné věci. A nakonec si člověk prostě musel připomenout, že Ježíšovy sliby pro mě platí a že na mé identitě je důležité to, jak mě vidí můj Svatý otec. A my jsme prostě věděli, že musíme pokračovat, protože máme poselství, o které se chceme podělit.“

Sumrall dodal, že prolomit mylnou představu, že worshipová hudba a rock nemohou existovat vedle sebe, bylo po mnoho let výzvou. 

„Vzpomínám si, jak někteří kluci stáli venku a protestovali před naším koncertem. A my jsme jim řekli: ‚Hele, nezatracujte to, dokud si to nevyzkoušíte. Pojďte dál.‘ A oni samozřejmě nechtěli jít dovnitř, ale já jsem jim říkal: ‚Seženeme vám lístky, přijďte dovnitř, uvidíte, co děláme, a pak mi můžete říct, že jdu do pekla. Říkal jsem: ‚Přivádíme lidi z nejrůznějších prostředí a sdílíme s nimi Boha. … Podívejte, tohle je rock and roll. Bavíme se dobře. Ale má to svůj smysl. A má to hloubku.“

Navzdory komplikovanému vztahu ke světu křesťanské hudby, vlastním zkušenostem s církevními zraněními a změnám uvnitř skupiny zůstávají Kutless po celá desetiletí věrni svému poslání vyzdvihovat Boží dobrotu prostřednictvím své hudby, ať už život přináší cokoli. 

Tato myšlenka, jak kapela říká, jim byla vnuknuta 11. září 2001, v den, kdy měli jít na konkurz do seattleské nahrávací společnosti Tooth & Nail Records. V jeden z nejtemnějších dnů v historii Spojených států kapela pocítila, že jim Bůh dal jakési velké poslání: „Jděte teď, protože svět potřebuje poznat mou lásku a já vás povedu.“

„Bylo nám jasné, co musíme udělat,“ svěřil se CP Mead. „A tak, i když proti nám stáli lidé, kteří se nás snažili zastavit, my jsme prostě šli dál. A myslím, že postupem času jsme lidi tak nějak unavili, nebo možná… jsme si časem získali jejich důvěru. Vždycky jsme byli kapela, která se snažila svou hudbou a službou zaměřit na Ježíše. A časem jsme si získali důvěru lidí, kteří nám opravdu mohli pomoci něco změnit. A to se nám podařilo.“

Minulý měsíc, dvacet let po vydání svého debutového alba Kutless, vydala kapela album Twenty, které se skládá ze tří přepracovaných, znovu nahraných verzí tří hitů  Your Touch, Run a Tonight. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. srpna 2022 Foto: Kutless

https://www.christianpost.com/news/kutless-on-overcoming-church-hurt-deconstruction-and-new-music.html

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář