Konat dobro v tajnosti: Jak George W. Bush podporoval dítě přes Compassion International

Washington – Média informují o anonymní podpoře filipínského chlapce bývalým prezidentem Georgem W. Bushem prostřednictvím křesťanské agentury Compassion.

Timothy byl 10 let součástí programu organizace Compassion. Bush, který zemřel 30. listopadu ve věku 94 let, ho podporoval tři roky pod jménem George Walker.

Organizace po jeho smrti vydala několik dopisů zaslaných prezidentem. „Chci si s tebou začít dopisovat,“ napsal ve svém prvním listě zaslaném 24. ledna 2002. „Jsem starý muž, je mi 77 let, ale mám rád děti; a ačkoli jsme se nesetkali, mám tě skutečně rád,“ vyjádřil Bush svou lásku.

Neuvedl svou identitu kvůli bezpečnostním obavám, i když někdy poodhalil svou tajnou identitu. V jednom ze svých dopisů napsal: „Timothy, slyšel si někdy o Bílém domě? Tam žije prezident USA. “ Pokračoval: „V čase Vánoc musím jít do Bílého domu. Tady je malá brožura, kterou jsem dostal o Bílém domě ve Washingtonu.“

Timothymu byla prozrazena skutečná totožnost jeho dobrodince, až když absolvoval program. Bushův bývalý tiskový mluvčí Jim McGrath řekl: „To je jen jedno z nespočetných dobrodružství, které George Bush v průběhu let podnikal bez fanfár, ale spíše proto, že to bylo v jeho srdci.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons, George Bush

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář