Konec God Tv v Izraeli? Sdílení evangelia je za hranou, tvrdí ministr 

Jeruzalém – Izraelský ministr pro média a telekomunikace pohrozil, že zruší nový hebrejský evangelizační kanál, jehož cílem je „vzít Ježíšovo evangelium do domovů a životů a srdcí židovského lidu“. Televizi Shelanu bylo zakázáno vysílat obsah, který diváky vystavuje „nepřiměřenému vlivu“.

Evangelizace je za hranou. Toto sdělení zopakoval ministr telekomunikací a člen strany Likud David Amsalem. „Nedovolíme, aby v Izraeli působil jakýkoli misionářský kanál – teď ani v budoucnu a za žádných okolností,“ cituje Amsalema portál Premier.

Když se Amsalem dozvěděl, že televize bude sdílet evangelium Ježíše Krista, okamžitě požádal Radu pro kabelové a satelitní vysílání, aby to prozkoumala.

Amsalem k celé situaci dále poznamenal: „Jakmile jsem o incidentu slyšel, požádal jsem předsedu rady, aby zahájil komplexní vyšetřování, aby zjistil, zda žádný kanál neporušuje podmínky licence, a pokud se program skutečně zabývá misionářskými činnostmi, tak bude okamžitě zastaven,“ upozornil izraelský ministr.

Premier upozorňuje, že podle izraelského práva je nezákonné vést ke konverzi kohokoli mladšího 18 let bez předchozího souhlasu rodičů.

Shelanu TV je izraelská pobočka globální křesťanské televize God Tv. Televize nedávno podepsala sedmiletou smlouvu s izraelskou společností Hot, která provozuje kabelové vysílaní pro přibližně 700 000 domácností.

Generální ředitel God Tv Ward Simpson oznámil, že televize „získala vládní povolení vysílat evangelium Ježíše Krista na kabelové televizi v hebrejském jazyce. To se předtím nikdy nikomu jinému nepodařilo.“ Video však bylo v úterý odstraněno z webových stránek God Tv.

Regionální ředitel Ron Kantor trval na tom, že televize byla během procesu udělování licencí zcela transparentní. „Hned jsem se jich zeptal, zda můžeme vysílat v hebrejštině. A odpověď byla důrazné ano,“ řekl pro Haaretz. „Nestydíme se za to, kdo jsme a čemu věříme,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 8. května 2020  Foto: God Tv

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. “Today we made history! For the first time ever, a Messianic television channel is broadcasting the Gospel across Israel in the Hebrew language,” GOD-TV said in a statement April 29. “Shelanu translates to ‘Ours’ in Hebrew. We want every person in Israel to know, not a foreign Messiah, but a Jewish one! His name is Yeshua and He has not forgotten His people,“ it continued.

    Je super, že jsou židé kteří milují Ježíše a nevzdali se ho…vzhledem k nátlakům ze strany farizejů ovládajícíh se Satanem Boží zem.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář