Konference ELF 2024 se zúčastní přibližně 830 evangelikálních vedoucích pracovníků

Vše je připraveno na konferenci Evropské fórum vedoucích pracovníků, které se ve dnech 25.-30. května v polské Wisle zúčastní evangelikálové z celého kontinentu.

„Letos se koná dosud největší fórum, na kterém se sejde přibližně 830 vedoucích z 51 zemí,“ uvedl pro Evangelical Focus člen organizačního týmu Kevin Saylor. Budou mezi nimi i „vybraní hosté z Afriky a Asie, kteří přijedou, aby zjistili, zda by něco z toho, co dělá Fórum, mohli implementovat ve svém vlastním kontextu“.

SOUVISEJÍCÍELF 2023: Návrat k integritě evangelia pro obnovu biblické církve v Evropě

Evangelikální pastor René Breuel z Itálie bude během dopoledních plenárních zasedání kázat o knize Zjevení, která je pro dnešní Evropu aktuální, protože „vykresluje evangelium v jasných barvách pro neklidnou dobu“.

Dalšími plenárními řečníky ve večerních hodinách budou John Dickson z Austrálie, Roland Werner z Německa, Sharon Dirckxová z Velké Británie a Dave Patty z České republiky.

Kevin Saylor k programu letošního ročníku uvedl: „Letos máme vedoucího z Latinské Ameriky, který bude každé ráno vyučovat Písmo. Máme akademika, který bude hovořit o tom, jak lze sdílet evangelium na náměstí. Máme teologa, který přiblíží příběh Martina Luthera a svobody, která k nám přichází v Kristu. Máme vědce, který vysvětlí, jak můžeme s důvěrou sdělovat pravdu křesťanství ve vědeckém světě. Na závěrečném večeru vyzve řečník účastníky, aby rostli ke zralosti v Kristu“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. května 2024 Foto: ELF

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář