Konference o ženské sexualitě

Carol Hladíková byla hlavní organizátorkou konference pro ženy na téma ženské sexuality. Konala se v Brně ve sboru CityHouse a navštívily ji ženy a dívky, které buď potřebovaly řešit svou osobní situaci a své osobní otázky, nebo ženy, které doprovázejí jiné na životní cestě a s bolestmi a otázkami v oblasti sexuality se setkávají.

Proč jsi zvolila právě téma ženské sexuality?

Téma ženské sexuality mi leželo na srdci delší dobu zejména proto, že jsem vnímala, že mužům je v tomto tématu věnovaná větší pozornost, a to v souvislosti například se závislostí na pornografii. Zdálo se mi, že ženy jsou v tom v rámci církevního prostředí přehlížené jakoby ony se svou sexualitou žádné problémy ani nemohly mít. Zároveň témata spojené se sexualitou jsou často šedé zóny církví, takže buď lidé nedostanou odpovědi, anebo jsou jim podány tak černobíle bez jakéhokoli prostoru k otázkám, oba přístupy se mi zdají kontraproduktivní.Člověka to může dovést k tomu, že odpovědi půjde hledat jinam, a ty nebudou založené na pravdě. Právě proto bylo hlavním účelem konference vytvořit bezpečný prostor, kde se ženy mohou beze studu sdílet a doptat, na co potřebují. Prostor, kde se mohou ptát Boha, kde se mu mohou přiblížit i v tak intimních tématech. 

Jaká témata se na konferenci objevila?

Záměr byl probrat téma sexuality se vším všudy, to znamená se vším krásnem i se vším hnusem. Zaznělo toho dost o přitažlivosti a chtíči, taky masturbaci a tím jsme šly na hloubku a probraly i sex před svatbou a sexuální zneužívání. 

Kdo byly řečnice?

Řečnice byly naše statečné ženy ze Cityhouse, konkrétně Veronika Horňáková, která se zhostila toho za mě nejtěžšího tématu, a to sexuálního zneužívání a podala nám to jak citlivě, tak pravdivě a věřím, že spoustě ženám pomohla otevřít oči pro pravdu. Eliška Lásková nám pomohla rozlišit témata přitažlivosti a chtíče, na ni jsem navázala s tématem masturbace. Monika Šiborová a Betty Veselá mluvily na téma sex a selhání. K tématu sexuálního zneužívání byla přizvaná i Lenka Babáková, což je za mě absolutní hrdinka, která s námi sdílela svůj příběh. Do závěrečného Q&A se přidaly i Helenka Zubčeková a Hanka Pinknerová, které byly ve svých odpovědích otevřené a upřímné. 

Jaký máš z té akce dojem?

Akce předčila všechna moje očekávání, jakmile to začalo, bylo mi jasné, že tohle už nemá v rukách žádná z nás, protože už si to vzal celé na starosti Ježíš. Ženy se smály a plakaly, sdílely se, ptaly se a modlily se spolu. Byl to nezapomenutelný zážitek a věřím, že si většina z nás zažila svoje momenty porozumění i uzdravení. 

Jaké reakce účastnic se k Tobě dostaly?

Dostalo se ke mně spousta chvály jak na rozvržení témat, tak na řečnice a celkovou atmosféru. Ženy se tam cítily samy sebou a jako by se už dávno znaly i s těmi, se kterými se sotva seznámily. Tím, že akce byla mířena pro ženy, které Cityhouse vnímají jako svůj duchovní domov, tam byla komornější i intimnější atmosféra. Všechny jsme byly moc vděčné, že se spolu můžeme o všem bavit a nemusíme se za nic stydět. Navzájem jsme se vyslechly a povzbuzovaly se v modlitbách. Velkým vítězstvím pro mě byly ty ženy, které se na akci rozhodly sdílet o svých zážitcích se zneužitím a poprvé si šly pro modlitbu. Doposud se v rozhovorech dozvídám, jak jim akce pomohla udělat v tom další kroky k uzdravení. 

Plánuješ konferenci na téma ženské sexuality opakovat?

S radostí! Chystat tuto speciální akci mě moc bavilo, hlavně díky skvělému týmu žen, které mi pomohly vizi proměnit v realitu, bez jejich odhodlání a velké ochoty by to nešlo! 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: Hana Pinknerová Datum: 8. července 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář