Koronavirová krize motivuje lidi k modlitbám

Jedním z účinků pandemie koronaviru je to, že se křesťané více modlí; alespoň to uvádí nový průzkum.

Středisko Pew Reasearch kontaktovalo za účelem průzkumu 11 000 občanů Spojených států. Více než polovina (55%) dotazovaných uvedla, že se za ukončení pandemie modlili. Z těch, kteří se hlásili ke křesťanství, se za ukončení pandemie modlilo 73%, a z těch, kteří o sobě tvrdili, že se modlí denně, se za totéž modlilo 86%.

Dokonce i 15% těch respondentů, kteří odpověděli, že se modlí zřídka nebo nikdy, uvedlo, že se modlili za ukončení pandemie. U těch, kteří o sobě uvedli, že nepatří k žádnému náboženství, byl procentuální výsledek ještě vyšší (24%).

Jeanet Sinding Bentzenová z Kodaňské univerzity došla k podobnému výsledku během svého vlastního průzkumu internetu, který prováděla v 75 zemích, informuje Christian Today.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Bentzenová, která je zároveň výkonnou ředitelkou Asociace pro studium náboženství, zjistila, že „intenzita vyhledávání modliteb na internetu se zdvojnásobila při každých 80 000 nově registrovaných případech onemocnění COVID-19.

Jak zaznamenala, jen během letošního března vzrostla internetová vyhledávání týkající se modliteb na nejvyšší úroveň za posledních pět let. „V době krizí mají lidé tendenci obracet se k náboženství proto, aby zmírnili svůj stres a aby nacházeli odpovědi na své otázky. Letošní pndemie COVID-19 není výjimkou,“ uvedla.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red-  Datum: 11. dubna 2020  Foto: Pixabay, ilustrační

Tags: ,,

1 Komentář

  1. Je smutné, že dnešní doba prozrazuje mimo jiné i neradostnou realitu toho, jak někteří křesťané až velice lehkomyslně hází za hlavu biblické pravdy a základy, na kterých stojí a spočívá tento svět. Těch neměnných pravd a principů je celá řada, ale jak se zdá – stávají se i pro křesťany čím dál více nepohodlnými nebo „zapomenutými“. Snad právě pro jejich nedodržování nebo obcházení na jedné straně a projevováním se překvapivými nebo usvědčujícími dopady na straně druhé, ze které by něco takového rozhodně nečekali. A opět paradox:
    „Na jedné straně modlitby a prosby k Bohu a na druhé, chronická ignorace Božích zákonů“. Snad někteří dokonce „pláčou“, ale nad čím nebo nad kým? Možná nadešel čas, spíše plakat sami nad sebou …

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář