Křesťan v Íránu byl uvězněn na 5 let

Íránská islámská republika odsoudila křesťanského konvertitu k pěti letům vězení.

Podle zprávy, kterou obdržela organizace Hengaw Human Rights, byl Esmail Narimanpúr, který pochází z Dezfulu v provincii Chúzestán a je členem církve Poselství osvobození, obviněn z „jednání proti národní bezpečnosti prostřednictvím spojení se sionistickými křesťanskými organizacemi“.

SOUVISEJÍCÍZemřel pákistánský křesťan, kterého napadl rozvášněný dav muslimů 

Tisková agentura Mohabbat uvedla, že bezpečnostní složky zatkly Narimanpúra v prosinci loňského roku poté, co prohledaly jeho soukromou rezidenci a zabavily některé jeho osobní věci. 

Zpravodajský portál Premier píše, že Narimanpúr patřil mezi nejméně 46 křesťanů zatčených po celém Íránu při zásahu proti domácím církvím během vánočního období.

Jeho manželka a bratr byli rovněž zadrženi a vyslýcháni úřadem ministerstva zpravodajských služeb v Ahvě, ale později byli po podepsání závazného dopisu propuštěni.

Narimanpúr byl již dříve zatčen v dubnu 2021 spolu se skupinou dalších křesťanských konvertitů v Dezfúlu. Byli propuštěni poté, co učinili závazek, že se vzdají křesťanské víry a aktivit, a následně byli nuceni navštěvovat kurzy islámu.

Na rozdíl od historických křesťanských komunit hovořících arménsky a asyrsky jsou persky hovořící křesťané, jako je Narimanpúr, konvertity od islámu. Jsou tedy odpadlíky, a proto jsou trestáni podle islámského práva.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. června 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář