Zemřel pákistánský křesťan, kterého napadl rozvášněný dav muslimů 

Třiasedmdesátiletý pákistánský křesťan zemřel necelý týden poté, co ho po obvinění z rouhání násilně napadl extremistický dav.

Podle charitativní organizace Christian Solidarity Worldwide (CSW) zemřel Lazar (Nazir) Masih 3. června ve vojenské nemocnici v Rávalpindí v pákistánské provincii Paňdžáb.

SOUVISEJÍCÍ Rozzuřený muslimský dav zaútočil na křesťany v Pákistánu kvůli tvrzení o rouhání

Zpravodajský portál Premier informuje, že členové muslimské komunity v kolonii Mudžáhid v okrese Sargodha odvysílali obvinění, že Masih údajně spálil stránky koránu, což přimělo více než tisícovku radikálů k útoku na Masihův dům a továrnu na obuv, kterou v této oblasti šest let vlastnil.

Dav házel na Masiha kameny a cihly a bil ho ocelovými tyčemi, než ho zachránila místní policie. Kvůli mnohočetným zraněním hlavy byl v kritickém stavu umístěn v nemocnici.

Dne 2. června byl Masih připojen na umělou plicní ventilaci. Zemřel v časných ranních hodinách 3. června v důsledku selhání mnoha orgánů a byl urychleně pohřben ve svém rodném městě Sargodha. Okresní policejní důstojník (DPO) v Sargodě ujistil rodinu pana Masiha o ochraně.

Zakládající prezident CSW Mervyn Thomas uvedl: „Masiha připravili o život extremisté, jimž dodaly odvahu kontroverzní pákistánské zákony o rouhání a kultura beztrestnosti, která obklopuje ty, kdo tyto zákony berou do svých rukou. Odsuzujeme tento ohavný násilný čin a zdůrazňujeme, že kdyby policie zasáhla dříve a účinněji, pan Masih by pravděpodobně ještě žil,“ informuje portál Premier.  

„Vyzýváme úřady v Sargodě, aby dodržovaly zásady právního státu a zajistily, aby všichni, kdo jsou zodpovědní za jeho smrt, byli postaveni před soud. Nadále také vyzýváme Pákistán, aby zrušil své zákony o rouhání, které jsou zcela neslučitelné s národními a mezinárodními závazky země v oblasti svobody náboženského vyznání nebo přesvědčení,“ dodal. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 7. června 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář