Křesťané na Blízkém východě čelí vážné krizi a prosí Západ o podporu

Křesťané byli na Blízkém východě po staletí pronásledováni, ale v posledních letech se jejich situace dramaticky změnila.

Stephen Rasche z chaldejské arcidiecéze v iráckém Irbílu ve své knize s názvem Mizející lidé: Tragický osud křesťanů na Blízkém východě uvádí, že situace je pro křesťany na Blízkém východě dramatická.

„Je těžké se podívat na situaci křesťanů na Blízkém východě a dojít k závěru, že by se někde jejich situace zlepšovala,“ uvedl v rozhovoru pro CBN News.

Kniha se zaměřuje hlavně na irácké křesťany, kteří byli Islámským státem vyhnáni ze svých domovů a uprchli do Turecka, Libanonu a dalších míst.

„Myslím, že situace v Iráku je velmi vážná, jednoduše proto, že čísla o počtu věřících tak drasticky klesla,“ vysvětlil.

Domnívá se, že situace křesťanů na Blízkém východě je na křižovatce a pro jejich budoucnost v regionu existují pouze dva možné scénáře – znovuzrození nebo smrt. „Buď u té malé skupiny křesťanů, kteří tam zůstali, dojde k duchovnímu obživení,“ nebo se podle něj „díváme se na konec…,“ dodal.

Proto vyzývá křesťany na Západě, aby „věnovali pozornost“ tomu, co se děje s Kristovým tělem na Blízkém východě.

„Mezi křesťany v Iráku existuje skutečný strach, že v současných světových poměrech jejich situace bude zapomenuta,“ konstatoval Rasche a dodal, že „je snadné“, aby se situace perzekuovaných křesťanů „ztratila“ v chaosu pandemie koronaviru.

„Zdejší křesťané se opravdu modlí a doufají, že lidé na Západě a zejména v církvi na ně nezapomenou, a doufejme, že Bible jim pomůže udržet plamen víry naživu.“

Rasche poznamenal, že křesťané na Západě by se měli modlit za křesťany na Blízkém východě, aby byli odvážní v době nejistoty.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 21. května 2020  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

1 Komentář

  1. To že někdo o sobě tvrdí, že je Kristovým tělem ještě neznamená že je to pravda.

    21Ne každý, kdo mi říká Pane, Pane, vstoupí do království nebes, nýbrž ten, kdo koná vůli mého Otce, jenž je v nebesích.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář