Křesťané prosí o modlitby za Venezuelu

Caracas – V úterý 30. dubna vyzval venezuelský opoziční vůdce Juan Guaidó zemi, aby se vydala do ulic, „aby pro Venezuelu dosáhla svobodu a demokracii“. Guaida podpořila většina světových politických představitelů.

V ulicích Caracasu nastal chaos a nejistota a v několika oblastech došlo k střetům mezi demonstranty a vojenskými silami. Venezuelští a latinskoameričtí evangelikální lídři reagovali na situaci na zpravodajském webu Evangelico Digital, kde vyzývají k modlitbě a jednotě, uvádí Evangelical Focus.

Pastor José Piñero z Křesťanské fronty na obranu ústavy a demokracie řekl Evangelico Digital, že církev „má odpovědnost vést své lidi k aktivní účasti ve společnosti, vyhýbat se izolaci nebo odtržení od reality ve společnosti“.

„V této chvíli je naší povinností vyzvat k modlitbě a uznat právo lidí pokojně protestovat a usilovat o obnovu ústavního pořádku v této zemi. Je to právo, které lidé mají, a jako církev jsme povoláni, abychom to rozpoznali,“ dodal.

Podle Piñera mají „organizace v jiných zemích více příležitostí prosadit svůj vliv. Církve mohou požádat své vlády, aby podnikly rázné kroky, které by vedly k zastavení zla ve Venezuele.“

Pastor Carlos Vielma, viceprezident Svazu křesťanských církví ve Venezuele, sdílel video z ulic Caracasu a vyzval křesťanskou církev na celém světě, aby se modlila. „Je důležité, aby se všichni Boží lidé modlili, abychom našli pokojné řešení, která nám umožňuje znovu získat svobodu, spravedlnost, mír a demokracii,“ zdůraznil Vielma.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons – prezident Maduro

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář