Křesťané v Jeruzalémě odsoudili poslední útoky na kostely

Jeruzalémský patriarcha a další křesťanští představitelé vyzývají izraelskou vládu, aby zastavila útoky na kostely ve svatém městě.

Rumunský pravoslavný kostel byl 2. února ve čtvrti Musrara ve východním Jeruzalémě cílem žhářského útoku. Obdobný žhářský útok byl realizován na kostel v Getsemanské zahradě, ke kterému došlo v prosinci. Protikřesťanské graffiti se zas pro změnu objevily na dveřích dominikánského kláštera Dormition v Jeruzalémě. Podle Christian Today bylo na dveřích kláštera napsáno „zabijte pohany“ a „smrt křesťanským bezvěrcům, nepřátelům Izraele“.

Patriarcha Teofilos III uvedl, že poslední útok byl známkou „nenávisti ke křesťanskému náboženství“ ze stran radikálních skupin v Izraeli. Odsoudil „neschopnost oficiálních orgánů“ ve městě zastavit tyto útoky. „Tolerance vůči takovým teroristickým činům určitě povede k většímu podněcování konfliktu ve Svatém městě,“ varoval představitel pravoslavné církve.  

Patriarcha žádá mezinárodní společenství, aby zahájilo dialog s izraelskou vládou s cílem  zastavit útoky proti křesťanům. Jeho výzvy zopakoval předseda palestinského výboru pro záležitosti církví Ramzi Khoury, který uvedl, že radikální skupiny se snaží vyvolat v regionu náboženský konflikt.

Ředitelka Mezinárodního společenství Božího hrobu Anita Delhaas poznamenala, že takovéto incidenty „jen posilují představu mnoha křesťanů o tom, že Svatá země je pro ně stále více netolerantním místem pro život, a povzbuzuje mnoho lidí v přesvědčení, aby trvale opustili region. Mezinárodní křesťanské společenství se musí sjednotit a odsoudit tyto činy,“ dodala.  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. února 2021 Foto: Wikimedia Commons – jeruzalém

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář