Křesťané ve finále největšího sportovního zápasu roku v USA

Atlanta – V neděli se desítky milionů Američanů naladily na sledování Super Bowl, finálového zápasu v americkém fotbalu mezi New England Patriots a Los Angeles Rams na stadionu Mercedes-Benz v Atlantě. Oba týmy mají ve svém středu praktikující křesťany, kteří se zúčastní tohoto největší sportovního svátku v USA. Tady jsou čtyři hráči z obou týmů, kteří hráli na mistrovském fotbalovém utkání.

Matt Slater uvedl v rozhovoru v roce 2015, že se snaží denně číst svou Bibli. „Je těžké prožít celý den, aniž byste se dívali do Božího Slova,“ řekl Slater. „Pomáhá mi to a cítím se být veden i ve styku s lidmi.“

Na tiskové konferenci v únoru 2017 Slater zdůraznil, že „musíte pochopit, co Bůh říká o vašem hříchu“ a pak „si uvědomujete, že jste hříšný člověk.“

„Můj hřích mě oddělil od věčného dokonalého Boha, ale Bůh měl plán a proto poslal svého Syna Ježíše,“ řekl hráč.

Útočník Los Angeles Rodger Saffold přitáhl pozornost médií minulý měsíc, když oznámil, že byl pokřtěn na znamení své rostoucí blízkosti k Bohu.

Saffold minulý týden na tiskové konferenci poděkoval týmovému kaplanu Kevinu Nickersonovi, že mu pomohl s jeho duchovním vývojem, protože „můj vztah s Kristem ještě nikdy nebyl tak intimní, jako dnes.“

„Mám pocit, že blízký vztah s Kristem snižuje stres, který máte v každodenním životě, „řekl Saffold podle Sports Spectrum.

Derek Rivers, obránce bostonského týmu Patriots, pravidelně mluvil o své víře na Twitteru, kde pravidelně vkládal pro své fanoušky biblické verše.

Ve čtvrtek společnost YouVersion nahrála video na YouTube představující Riverse jak mluví o své lásce k Bibli.

„Získáváte pocit pokoje, když čtete a učíte se o Kristu a Bohu, kterému sloužíte, a který tvůrcem vesmíru,“ řekl Rivers ve videu.

Cooper Kupp, hráč Los Angeles Rams, pochází z rodiny, ve které se mluvilo o americkém fotbalu a víře.

„Náš vztah s Ježíšem je středem našeho života,“ řekl Cooperův otec Craig, bývalý hráč NFL v rozhovoru pro Yakima Herald v roce 2016.

Cooper řekl pro CBN, že věří, že „Bůh mě stvořil, abych hrál tuto hru.“

„Odtud pochází má energie. Všechno, co dělám, je k oslavě Boží. Když jsem na hřišti, cítím Jeho potěšení,“ řekl Cooper.

„Jdu touto cestou stejně jako mnozí moji křesťanští bratři a sestry. Snažím se, aby se můj vztah s Kristem každým dnem zlepšoval, i když to není snadné. Ale můžu vědět, že Boží milost je bohatá a postačující pro každý den. Zažívám ji po celý svůj život. “

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Zdroj: The Christian Post   Foto: Pixabay

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář