Křesťané z LGBT komunity jsou pozváni účastnit se průzkumu o svém začlenění v církvi

Křesťané z LGBT+ komunity ve Velké Británii jsou pozváni účastnit průzkumu zaměřeného na jejich začlenění a bezpečnost v církvi.

Průzkum, vedený koalicí devíti LGBT+ křesťanských organizací, chce zjistit zkušenost homosexuálních křesťanů o tom, „jak bezpečně se cítí v církvích, kde se v současnosti účastní bohoslužeb“.

SOUVISEJÍCÍEvangelikálové by se měli poučit z chyb, které udělali při službě homosexuálům

„Mnoho LGBT+ křesťanů se cítí ve svých místních církvích stále zranitelnější vzhledem ke stále toxičtější rétorice kolem sexuality a genderové identity,“ uvedla podle portálu Premier v prohlášení Jayne Ozanne, zakladatelka Nadace Ozanne.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Považovali jsme za nezbytné zjistit formou anonymní ankety, jak bezpečně se lidé cítí být v tom, kým jsou, a jaké kroky by měly být podniknuty, aby se cítili bezpečněji.“

Průzkum bude probíhat po dobu dvou týdnů a je otevřen všem LGBT+ křesťanům starším 18 let, „kteří buď navštěvují církev, chtějí se zúčastnit nebo kteří se rozhodli nechodit“.

Rev. Delyth Liddell z metodistické organizace Dignity and Worth řekl pro portál Premier, že takovéto průzkumy jsou zásadní pro zlepšení začlenění LGBT lidí do církví.

.

„LGBT osoba může vstoupit do církve, která říká, že je inkluzivní a ve skutečnosti se stále cítí vyloučen – jednoduše někdy tím, jak je osloven, tím, jak kazatel káže … a dostává se k nuancím, o čem musí křesťané přemýšlet, aby byli skutečně inkluzivní.“

Další skupiny, které průzkum organizují, spadají pod anglikánskou, baptistickou a katolickou církev, jsou zaměřeny na LGBT členy v jejich komunitách. Výsledky průzkumu by měly být zveřejněny v listopadu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. října 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. Doufejme, že tradičně homofobní evangelikálové překonají své zažité a překonané stereotypy, a budou tyto pronásledované bratry a sestry oddávat. Pokud mohou oddávat nevěřící, oč více tyto vzácné bratry a sestry, případně bratrosestry.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář