Křesťanská a muslimská organizace prosí o modlitby za Jemen, kde je „nejhorší humanitární krize“

Londýn – Vedoucí představitelé mezinárodních rozvojových agentur založených na víře se spojili a vyzvali věřící, aby se tento týden modlili za zoufalou humanitární situaci v Jemenu.

Po téměř čtyřech letech války čelí hladu více než 14 milionům lidí a od roku 2015 už mohlo zemřít kvůli nedostatku jídla kolem 85 000 dětí, informuje Christian Today.

Vedoucí představitelé organizací Christian Aid, Islamic Relief, CAFOD, Tearfund a World Vision UK žádají věřící, aby se modlili za ukončení krize.

Podle agentur poskytujících pomoc existuje určitá naděje na příměří zprostředkované minulý měsíc, po obnovení přístupnosti přístavu Hodeida a umožnění přísunu potravin a léčiv do Jemenu. Jemenské válečné strany však nedokázaly zajistit bezpečí přístavu, čímž došlo k ohrožení prvního významného diplomatického průlomu za čtyřleté války.

Pokud se začnou znova boje kolem přístavu Hodeidah, mohla by být hlavní cesta dodávek do země přerušena, aniž by bylo možné dát potraviny milionům lidí na pokraji hladomoru.

Zatímco organizace poskytující pomoc minulý týden přivítaly rozhodnutí britské vlády zvýšit finanční prostředky na mírový proces OSN v Jemenu o 2,5 milionu liber, tvrdí, že situace je tak zoufalá, že je třeba udělat ještě mnohem víc.

Amanda Mukwashiová, ředitelka společnosti Christian Aid, uvedla: „Toto je dnes ta nejhorší humanitární krize na světě a nemůžeme na ni zapomenout. Lidé Jemenu volají po naději a naléháme na lidi všech náboženství, aby se k nám připojili a modlili se za mezinárodní vlády, aby došlo k dalšímu jednání a aby v Jemenu došlo k pozitivní změně.“

Nigel Harris, generální ředitel společnosti Tearfund, řekl: „Musíme slyšet volání obyvatele Jemenu a jednat. Každý z nás má na výběr, zda budeme podporovat naše sousedy nebo budeme mlčet. Připojte se k nám, abyste pomohli lidem Jemenu. Modlete se za ty, kteří trpí denně, protože naši partneři v zemi přinášejí naději a pomoc. Musíme věřit, že u Boha je všechno možné.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: screenshot YouTube – kluk z Jemenu

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář