Křesťanská organizace přináší nástroje pro překlad Bible 35 jazykovým skupinám v Indonésii a jihovýchodní Asii

Mezinárodní organizace, která je průkopníkem nové metody urychlující překlad Bible a umožňující, aby se Boží slovo dostalo do rukou více lidí na celém světě, poskytuje křesťanským skupinám v Indonésii a jihovýchodní Asii potřebné nástroje k překladu Bible do 35 domorodých jazyků.

Portál The Christian Post píše, že společnost Wycliffe Associates spolupracuje s rodilými mluvčími a místními církvemi, aby podpořila práci na překladu Bible kombinací školení a technologií. V současné době organizace pracuje na tom, aby 35 křesťanským skupinám v Indonésii a jihovýchodní Asii poskytla sady pro urychlení překladu Bible. Tyto sady mají různé funkce, včetně speciálního překladatelského softwaru a satelitního připojení. 

SOUVISEJÍCÍNový překlad Bible přivádí ulice Manily do církve

„Pomáháme jim v tomto procesu, ale oni sami překládají Bibli, protože jsou to oni, kdo mluví tímto jazykem,“ řekl CP Stedman. 

„A my jim přinášíme školení o tom, jak dělat překlad Bible, všechny zdroje, které potřebují – ať už jde o zdrojový text nebo všechny zdroje pro překlad – a pomáháme jim udělat překlad a zkontrolovat, zda je správný, až po pomoc při jeho vytištění a možnost distribuce lidem, kteří jsou připraveni a čekají na to, až budou mít Bibli v rukou a budou moci prožít setkání s Kristem, které jim změní život,“ pokračoval. 

Jak Stedman poznamenal, Indonésie je většinově muslimská země a nejlepším způsobem, jak tam může Wycliffe Associates vykonávat svou službu, je mít ziskovou společnost podporující proces překladu Bible. Viceprezident pro technologie uvedl, že tým 25 Indonésanů, kteří jsou součástí technologické společnosti, pomáhá v zemi podporovat překládání Bible.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. dubna 2024 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář