Křesťan dnes

Křesťanská zpěvačka Amy Grantová získá prestižní cenu

Zpěvačka Amy Grantová se stala jednou z pěti laureátů, kteří obdrží ocenění v Kennedyho centru.

„Ani v nejdivočejších snech jsem si nepředstavovala, že bych někdy mohla získat toto prestižní ocenění Kennedyho centra,“ uvedla Grantová ve svém prohlášení. „Nemohu se dočkat, až to oslavím se svými kolegy, přáteli a rodinou.“

SOUVISEJÍCÍJe zpěvačka Britney Spears katolička?

Centrum předá Grantové cenu v rámci 45. ročníku. Mezi další laureáty patří také herec George Clooney, zpěvačka Gladys Knightová, skladatelka Tania Leónová, držitelka Pulitzerovy ceny, a rocková skupina U2.

Předseda Kennedyho centra David Rubenstein k ocenění Grantové ve svém prohlášení uvedl, že „se stala první umělkyní, která přivedla současnou křesťanskou hudbu do popředí americké kultury, poté se jí stejně dařilo, když přešla do hlavního popového proudu s jedním hitem za druhým, a dnes je vnímána jako královna křesťanského popu,“ informuje Religion News Service. 

Za více než čtyři desetiletí Grantová dosáhla prodeje více než 30 milionů alb. Byla první křesťanskou zpěvačkou, která se s písní Next Time I Fall, duetem s Peterem Ceterou ze skupiny Chicago, v roce 1986 dostala na první místo popové hitparády, a první, která vystoupila na předávání cen Grammy a nakonec se stala šestinásobnou držitelkou Grammy.

Její slávu pomohl rozšířit hit Baby, Baby z platinového alba Heart in Motion z roku 1991. 

Grantová a další aktéři si převezmou svá oceněni na slavnostním galavečeru, který se uskuteční 4. prosince.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. července 2022 Foto: Wikimedia Commons – Amy Grantová

Exit mobile version