Křesťanské nakladatelství reaguje na kritiku po zveřejnění seznamu knih při příležitosti pochodů homosexuálů 

Křesťanské nakladatelství William B. Eerdmans odstranilo tweety a vydalo reakci na vlnu kritiky, kterou vyvolalo nedávné zveřejnění seznamu četby na podporu měsíce hrdosti, kdy se celosvětové konají pochody homosexuálů. 

V jednom z tweetů nakladatelství uvedlo: „Ať už je váš postoj jakýkoli nebo ať si myslíte cokoli, #PrideMonth je důležitý čas udělat krok zpět, naslouchat skutečným příběhům a snažit se porozumět.“ Nakladatelství k tweetu přidalo odkaz na seznam četby.

Jak informuje portál Premier po obdržení reakcí na internetu nakladatelství Eerdmans založené v roce 1911 svůj původní tweet se seznamem četby k měsíci hrdosti odstranilo.

SOUVISEJÍCÍV Londýně se konalo setkání bývalých členů LGBT komunity pod heslem: Jsme tady, my existujeme

Poté, co tak společnost učinila, napsala na Twitter: „Těm, kteří si mysleli, že proklínání a hanobení bude vhodnou křesťanskou odpovědí na výzvu, abychom se pokusili porozumět LGBTQ+ křesťanům, nenabízíme žádnou reakci. Vaše příspěvky mluví samy o sobě a nás to zarmucuje.“

Důvodů, proč lidi tweet rozčílil, bylo několik a jedním z nich bylo zřejmě vyjádření některých konzervativních křesťanských čtenářů, že nakladatelství nemůže „definovat doktrínu církve“.

V reakci na to společnost napsala na Twitter: „Myslíme si, že nám jako nakladatelství nepřísluší definovat doktrínu, to je úloha církve,“ stálo v něm. 

„Nejsme papež, ani ekumenická rada, nebo dokonce pastor. Naší úlohou je vydávat knihy, které reprezentují jak ustálené, tak experimentální postoje a které slouží církvi v jejích probíhajících úvahách.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 4. července 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář