Křesťanské organizace reagují praktickou i duchovní pomocí na šíření koronaviru

Zatímco se zvyšuje počet úmrtí souvisejících s koronavírem, křesťanské organizace vyvíjejí úsilí o pomoc těm, kteří byli postiženi. Světová zdravotnická organizace (WHO) uvedla, že úmrtnost se pohybuje na úrovni 3,4 procenta z celkového počtu infikovaných.

Sdružení Billy Graham Evangelistic Association (BGEA) a Samaritan’s Purse dodávají do postiženích oblastí ochranné prostředky, aby se zabránilo šíření nemoci. V únoru poslaly Billy Graham Evangelistic Association (BGEA) a Samaritan’s Purse (SP) do čínského Wu-chanu přes 70 palet zdravotnického materiálu a ochranných oděvů.

BGEA a čínská pobočka SP dodaly také 10 000 ochranných masek. „Díky Bohu, naši přátelé z USA nám poslali masky ve správný čas – když jsme byli v zoufalé situaci.“ řekl podle CBN News ředitel nemocnice v Chuaj-an.

Kromě toho se tým čínských členů organizace snaží mírnit obavy veřejnosti tím, že komunikuje s obyvateli prostřednictvím platformy WeChat, jedné z největších čínských aplikací na internetu.

Organizace BGEA vytvořila v reakci na obavy z koronaviru webovou stránku a nabízí duchovní pomoc. Ti, kteří se obávají dalšího vývoje, jsou povzbuzováni, aby důvěřovali Bohu a odevzdali Mu v modlitbě své pochybnosti a obavy.

Franklin Graham, prezident a generální ředitel BGEA a Samaritan’s Purse řekl: „Modlíme se za lidi z Číny a dalších národů, kde se tento virus šíří. Svět hledá naději. Moje naděje spočívá v Bohu. Král David řekl: „Ano, i když procházím údolím stínu smrti, nebudu se bát žádného zla, protože Ty jsi se mnou… „(Žalm 23: 4).“

„Jednoho dne budeme všichni stát před Ním a zpovídat se z toho, jak jsme žili naše životy. Modlím se, aby každý složil svou důvěru a naději v Ježíše Krista,“ dodal podle CBN News Graham.

Papež František zrušil většinu veřejných vystoupení

Itálie je nyní jedním z největších světových ohnisek nákazy nového typu koronaviru. Podle páteční bilance je v zemi přes 4600 nakažených, nemoci COVID-19, kterou tento virus způsobuje, dosud podlehlo 197 lidí.

Papež František zrušil většinu veřejných vystoupení již minulý týden a to kvůli silnému nachlazení. Třiaosmdesátiletá hlava katolické církve byla kvůli svým příznakům preventivně testována na koronavirus, výsledek byl negativní. Ninulou neděli papež ve svém poselství oznámil, že ze zdravotních důvodů ruší pravidelný postní meditační pobyt. Svou účast zrušil poprvé od chvíle, kdy se v roce 2013 stal papežem.

li novému typu koronaviru, kterým se v Česku podle nedělních údajů nakazilo 32 lidí, se dnes znovu sejde Bezpečnostní rada státu. Od rána začnou také platit mimořádná opatření na deseti hraničních přechodech, kde budou policisté, hasiči a celníci namátkově kontrolovat přijíždějící a upozorňovat je na rizika spojená s koronavirem. Nápor patrně čeká praktické lékaře, na které se na základě vládního nařízení začnou obracet lidé, kteří se o víkendu vrátili z dovolené v Itálii.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 9. března 2020  Foto: Wikimedia Commons – koronavirus v Číně

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář