Křesťanský pár ze Súdánu slaví „první Vánoce v bezpečí“ po výhrůžkách smrtí 

Súdánský pár a jeho děti jsou nyní v bezpečí ve Spojených státech poté, co byli v Súdánu souzeni za konverzi ke křesťanství. Nada a její manžel Hamouda byli potrestáni 100 ranami bičem. Členové rodiny jim také vyhrožovali, že je potrestají „zabitím kvůli cti“. 

Zpravodajský portál Premier píše, že přestože bylo odpadlictví v Súdánu v roce 2020 dekriminalizováno, křesťanští konvertité jsou za svou konverzi nadále pronásledováni a obviňováni z trestných činů. V případě Nady a Hamoudy vznesli prokurátoři proti tomuto páru obvinění z „trestného činu cizoložství“, protože soud předpokládal, že jejich manželství se stalo neplatným, a to v důsledku Hamoudovy konverze. 

SOUVISEJÍCÍ Súdánské kostely „čelí dalším útokům“, největší kostel v zemi je zničen

Právníci sdružení v ADF International zastupovali Nadu a Hamoudu u soudu několik měsíců, ale když se během procesu ukázalo, že tresty a hrozby, kterým manželé čelí, jsou bezprostřední a ohrožují jejich život, byli převezeni do Spojených států. 

Kelsey Zorziová, ředitelka pro obhajobu globální náboženské svobody organizace ADF International, řekla: „Přestože mezinárodní i súdánské právo chrání právo Nady a Hamoudy svobodně se rozhodnout a žít podle své víry, je zřejmé, že křesťanští konvertité v Súdánu nadále čelí vážným hrozbám a nepřátelství ze strany vlády a společnosti. ADF International se zavázala poskytovat pronásledované církvi co nejsilnější právní obranu. Budeme i nadále usilovat o spravedlnost pro ty, kdo jsou jako Nada a Hamouda nespravedlivě trestáni za svou víru.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 1. ledna 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář