Súdánské kostely „čelí dalším útokům“, největší kostel v zemi je zničen

Charitativní organizace Christian Solidarity Worldwide (CSW) varuje, že církve a křesťanské instituce v Súdánu mohou čelit dalším útokům poté, co súdánské ozbrojené síly (SAF) zcela zničily největší kostel v zemi.

Kostel, který byl využíván jak episkopální, tak evangelikální denominací, byl postaven na počátku 20. století a byl druhým nejstarším kostelem v Omdurmánu po koptském kostele. Většina budov registrovaných pro evangelikální církev v okolí byla zkonfiskována za vlády Omara al-Bašíra, který byl hlavou státu až do svého sesazení při převratu v roce 2019.

SOUVISEJÍCÍBoje poškodily chartúmské kostely, Súdán se blíží k občanské válce

Zpravodajský portál Premier informuje, že v pátek bylo zraněno pět řeholních sester a několik dětí poté, co byla vybombardována také budova patřící katolické církvi v Chartúmu.

K poslednímu ostřelování došlo přibližně tři týdny po podobných bombových útocích na Evangelikální obchodní školu a Evangelikální střední školu, obě v Omdurmánu.

Zdroje CSW se domnívají, že útoky na kostely jsou úmyslné a že mohou následovat další, protože SAF a Síly rychlé podpory (RSF) nadále vyjednávají o příměří v Saúdské Arábii. Charita uvádí, že se jedná o cenné pozemky, které by bylo snazší zabavit, kdyby byly budovy zničeny.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. listopadu 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář