Křesťanský pouliční kazatel po neoprávněném zatčení obdrží 2 500 liber

Londýn – Pastor, kterému byla zabavena Bible, a byl zatčen za kázání evangelia v ulicích Londýna, obdržel od policie 2 500 liber za nezákonný postup.

64 letý pastor Oluwole Ilesanmi byl v únoru zatčen před stanicí metra Southgate v Enfieldu. Video ze zatýkání se stalo virálním a od té doby má více než tři miliony zhlédnutí.

Britská policie podle Christian Today muže zatkla za „rušení klidu.“ Lidé si na něj stěžovali, že dělal „islamofobní“ komentáře. Isesanmi připustil, že označil islám za „nežádoucí,“ a uvedl, že tento jeho komentář byl vyjádřením jeho náboženského postoje, a není to kvůli nenávisti vůči muslimům.

Pastor Oluwole k výsledkům šetření policie řekl: „Jsem rád, že policie uznala, že není správné zatýkat mě za kázání z Bible. Zatčení bylo traumatické a odvezli mě mnoho kilometrů od mého domova. Ale Bůh byl vždy se mnou. Byl jsem rozhodnut se vrátit do Southgate a začít znovu kázat evangelium,“ dodal.

„Když jsem přišel do Velké Británie, byla to svobodná, křesťanská země, ale nyní jsou kazatelé jako já zatýkáni za to, že mluví pravdu. Křesťané a svoboda projevu musí být chráněni zejména vládou a policií,“ poznamenal. „Doufám, že toto poznání chybného jednání může vést k větší ochraně křesťanů,“ dodal.

Organizaci Christian Concern po zatčení spustila petici, která podporovala Ilesanmiho a vyzvala ministerstvo vnitra k vyšetření zásahu a školení všech policistů o právu kázat na veřejnosti. Petici podepsalo více než 40 000 lidí a byla doručena na ministerstvo vnitra.

Andrea Williamsová, generální ředitelka křesťanského právního centra, uvedla, že od těch, kdo jsou u moci, je zapotřebí „hmatatelných kroků,“ aby zastavili zatýkání dalších pouličních kazatelů.

„Pouliční kázání má ve Velké Británii dlouhou historii. V mnoha ohledech je to symbol svobody, které jsme si v tomto národě vážili,“ dodala Williamsová.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 1. srpna 2019  Foto: Christian Concern

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář