Křesťanský učitel, který odmítl používat genderově neutrální zájmena, zůstává ve vězení 

Křesťanský učitel byl vyloučen ze školy za to, že odmítl používat genderově neutrální zájmena pro transgenderového studenta. Poté, co se opakovaně dostavil do školy, byl poslán do vězení za pohrdání soudem.

 Enoch Burke z Irska prohlásil: „Nikdy neopustím věznici Mountjoy,“ poté, co byl 5. září 2022 zatčen za porušení soudního příkazu, podle něhož nesměl vyučovat na škole Wilson’s Hospital School ve Westmeathu ani tam být fyzicky přítomen.

SOUVISEJÍCÍPrezidentka luteránské církve požaduje rezignaci první transgender biskupky 

Burke podle křesťanského portálu Premier ve středu 7. září 2022 u Nejvyššího soudu řekl: „Mohu být křesťanem ve věznici Mountjoy, nebo mohu být pohanským vyznavačem transgenderismu mimo ni“.

„Nikdy neopustím věznici Mountjoy, pokud bych při odchodu z této věznice musel konat proti svému dobře informovanému svědomí a svému náboženskému přesvědčení a zapřít svého Boha.“

„Považuji za chvályhodné, že jsem se rozhodl poslouchat Boha, a ne člověka.“

 

Soudce odročil projednávání případu na středu 14. září 2022, ale uvedl, že Burke se může k soudu vrátit dříve, pokud chce změnit svůj postoj k pohrdání soudem. 

Burke, který se na jednání zastupoval sám, odpověděl: „Rád bych se podřídil soudu, ale nemohu ignorovat své svědomí a náboženské přesvědčení,“ cituje učitele britský křesťanský portál. 

 Suspendovaný učitel již dříve odmítl oslovovat žáka zájmenem „oni“, a nikoli „on“, což v květnu požadoval žák a jeho rodiče a škola patřící irské církvi s tím souhlasila.

Burke je jedním z deseti sourozenců z rodiny, která se hlásí k evangelikální křesťanské tradici. 

Burkeovi již dříve vedli kampaně a protesty proti referendu o potratech. Někteří členové rodiny se také podíleli na významných právních kauzách, včetně odvolání u Nejvyššího soudu ve věci náboženské diskriminace.

Jak informoval deník Irish Independent, evangelikální rodina také protestovala proti sňatkům homosexuálů a proti průvodu Gay Pride v Castlebaru.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. září 2022 Foto: Twitter – Enoch Burke

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář