Křesťanský učitel z Irska zůstává i přes svátky ve vězení 

Křesťanský učitel se dozvěděl, že o Vánocích zůstane za mřížemi, a to i poté, co požádal soudce, aby ho na svátky propustil.

Křesťanský portál Premier informuje, že středoškolský učitel Enoch Burke byl v září poslán do vězení za to, že odmítl uposlechnout soudní příkaz, aby přestal chodit do školy. Poprvé byl suspendován letos v srpnu, protože odmítl oslovit žáka jeho preferovaným zájmenem.

SOUVISEJÍCÍ Křesťanský učitel, který odmítl používat genderově neutrální zájmena, zůstává ve vězení 

Odvolával se na své křesťanské přesvědčení, ale poté, co se v záři objevil ve škole, byl zatčen.

Burke požádal soudce Conora Dighama, aby ho propustil z dublinské věznice Mountjoy. Jak uvedl deník Daily Mail, argumentoval, že „není zloděj, vrah ani drogový dealer“.

Soudce Digham však oznámil, že nebude propuštěn, protože Burke nedodržel soudní příkaz. Učitele čeká slyšení u Vrchního soudu a do té doby zůstane ve vazbě. Propuštěn bude pouze v případě, že bude souhlasit s dodržováním příkazu a bude se držet dál od školy.

Suspendovaný učitel již dříve odmítl oslovovat žáka zájmenem „oni“, a nikoli „on“, což v květnu požadoval žák a jeho rodiče a škola patřící irské církvi s tím souhlasila.

Burke je jedním z deseti sourozenců z rodiny, která se hlásí k evangelikální křesťanské tradici.

Burkeovi již dříve vedli kampaně a protesty proti referendu o potratech. Někteří členové rodiny se také podíleli na významných právních kauzách, včetně odvolání u Nejvyššího soudu ve věci náboženské diskriminace.

Jak informoval deník Irish Independent, evangelikální rodina protestovala i proti sňatkům homosexuálů a proti průvodu Gay Pride v Castlebaru.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. prosince 2022 Foto: Twitter – Enoch Burke

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář