Křesťanům hrozí po nástupu Talibánu kruté pronásledování

Organizace Release International varuje, že po převzetí moci Talibánem čelí křesťané v Afghánistánu pravděpodobnému nárůstu pronásledování.

Rychlost, s jakou Talibán znovu převzal kontrolu nad zemí, šokoval mezinárodní společenství. Přestože Talibán má zájem o pokojné předání moci, Release International tvrdí, že dramatický vývoj událostí jen povzbudí extremistické aktivity.

SOUVISEJÍCÍJak se modlit za Afghánistán – a Talibán

Jak informuje Christian Today, tak jeden vedoucí církve v Afghánistánu řekl Release International, že tamní křesťané žijí ve velkém strachu. Patří mezi ně také někteří věřící, kteří pracovali pro vládu a nyní jim za to hrozí odveta.

Organizace varovala, že kdokoli, kdo je identifikován jako křesťan, může být zabit kvůli své víře nebo se může stát obětí krevní pomsty ze strany vlastních rodinných příslušníků.

Jeden nejmenovaný zdroj řekl Release, že tamní situace je „strašná“. „Naši bratři a sestry v Kristu nám říkají, jak se bojí. V oblastech, které nyní ovládá Talibán, dívky nesmějí chodit do školy a ženy nesmí opouštět své domovy bez mužského doprovodu.“

Podle RI pronásledování křesťanů narůstalo již před převzetím moci Talibánem, když církev byla nucena přejít do ilegality kvůli přísným zákonům o odpadlictví, protože konverze od islámu může vést k trestu smrti nebo odnětí svobody.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Release uvedla, že mnoho křesťanů je chudých, a proto si nemohou dovolit uprchnout.

Ředitel Release International Paul Robinson žádá křesťany, aby se modlili za Afghánistán. „Rychlý postup Talibánu může jen povzbudit extremisty,“ poznamenal.

Zatímco tisíce Afghánců, včetně mnoha křesťanů, utíkají do sousedního Pákistánu, Release varuje před nebezpečím i v této zemi, protože tam roste vliv Talibánu. Pákistánský Talibán postřelil patnáctiletou Malalu Júsufzajovou za to, že chodila do školy. Nyní je z ní aktivistka za lidská práva.

Release International vidí naději na šíření evangelia přes internet. „V místech, jako je Afghánistán, se církev musela naučit fungovat stejně jako prvotní církev v knize Skutků – pod neustálou hrozbou pronásledování. Ale dnes má církev lepší zdroje a vybavení, aby tuto výzvu zvládla,“  konstatuje Release International.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. srpna 2021 Foto: screenshot – Talibán v Kábulu

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. 18„Jestliže vás svět nenávidí, vězte, že mne nenáviděl dříve než vás. 19Kdybyste byli ze světa, svět by miloval to, co je jeho. Že však nejste ze světa, ale já jsem si vás ze světa vybral, proto vás svět nenávidí. 20Pamatujte na slovo, které jsem vám řekl: ‚Otrok není větší než jeho pán.‘ Jestliže pronásledovali mne, i vás budou pronásledovat; jestliže zachovali mé slovo, i vaše zachovají. 21Ale to všechno vám učiní kvůli mému jménu, protože neznají toho, který mě poslal.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář