Krize ve Wu-chanu se pro křesťany stala příležitostí ke službě

Wu-chan – Čínští křesťané nadále směle sdílejí evangelium v ​​ulicích Wu-chanu, které je ohniskem koronaviru. Těmito aktivitami se vystavují možnému onemocnění, ale také potenciálnímu pronásledování ze strany úřadů.

CBN News uvádí, že křesťané ve Wu-chanu se snaží řešit potřeby způsobené krizí, což také vytváří příležitost ke sdílení evangelia.

Reportérka řekla, že „velmi odvážná“ skupina křesťanů ve Wu-chanu vyrazila do ulic, aby rozdávala ochranné masky. „Říkají, že jsou křesťané a sdílejí Kristovu lásku a ukazují na Ježíše, aby jim a jejich rodinám a celé Číně přinesl naději,“ uvedla.

„Nejistota a obavy občanů pomohly zvýšit vnímavost lidí k poselství o Kristu,“ dodala.

Otevřený dopis pastora z Wu-chanu

Nedávno jsme informovali o dopisu, který byl sdílen na sociální síti. Autorem je neznámý pastor, který odvážně vyznává svou naději v Krista i přes těžkou situaci ve městě.

„Situace je velmi kritická, přesto důvěřujeme v Pánovo zaslíbení, že má s námi dobré plány směřující k pokoji, nikoli ke zlému (Jeremiáš 29,11). Křesťané proto nemají pouze trpět spolu s lidmi v tomto městě, ale modlit se za ty, kteří se v tomto městě bojí, a přinést jim Kristův pokoj,“ napsal čínský pastor.

Božím plánem není zbavit věřící problémů, ale abychom jako křesťané měli pokoj uprostřed „katastrofy a smrti, protože Kristus již tyto věci překonal“. (Jan 14,27, 16:33) „Jinak bychom nevěřili v evangelium pokoje (Efezským 6,15), ale spolu se světem bychom se nechali vyděsit chorobou a ztratili naději tváří v tvář smrti,“ dodal ve svém textu.

Pevninská Čína hlásí za neděli 97 dalších úmrtí způsobených nakažením novým typem koronaviru, informuje Český rozhlas. Počet mrtvých tak dosáhl 908, oznámila v pondělí čínská Národní zdravotnická komise. Počet infikovaných v pevninské Číně už dosáhl 40 171 poté, co místní úřady v neděli evidovaly 3062 nových potvrzených případů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 11. únor 2020  Foto: screenshot – YouTube

Tags: ,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář