Kubánské úřady vyhrožují vůdci letničního hnutí za organizování bohoslužeb

Kubánské úřady vyhrožují pastoru církve trestním řízením za konání bohoslužeb. Alain Toledano Valiente je lídrem neregistrované protestantské církve s názvem Apoštolské hnutí.

Ráno 4. října dorazili dva policisté a vyšetřovatel do modlitebny a informovali majitele nemovitosti, že přišli, aby „zrekonstruovali fakta“ na místě „zločinu“ s ohledem na probíhající trestní stíhání pastora.

SOUVISEJÍCÍPetice za vězněného pastora dorazila na kubánské velvyslanectví

Ačkoli policie nepředložila zatykač, vstoupila do objektu a strávila tam dvě hodiny navzdory protestům majitele nemovitosti. Policie údajně označila pastora Toledana Valienteho za obyčejného zločince, který bude souzen a následně taky odsouzen.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

O pět dní dříve úřady obvinily pastora Toledana Valienteho ze zločinu „šíření nemocí“ v budově modlitebny. Pastor Toledano řekl organizaci Christian Solidarity Worldwide (CSW), že jeho církev zachovává veškerá pandemická opatření.

Církev Apoštolského hnutí je vládou pronásledována již mnoho let, ale to se v poslední době zintenzivnilo kvůli politickým nepokojům v zemi. Za poslední dva týdny bylo policií vyslýcháno osm členů sboru.

Za poslední měsíc obdržel pastor Toledano Valiente dvě policejní předvolání související s nezákonným konáním bohoslužeb. Policie tvrdí, že nemá potřebná oprávnění k výkonu duchovní služby, přestože pastor předložil písemná povolení vydané ministerstvem spravedlnosti. Pastor je nyní povinen dostavit se dvakrát týdně na policejní stanici.

Vedoucí advokacie CSW Anna-Lee Stangl uvedla: „Obvinění pastora Toledana Valiente jsou zcela neopodstatněná, což dokazuje jím předložené příslušné povolení vydané ministerstvem spravedlnosti, které mu umožňuje legálně pořádat bohoslužby. Tento incident je jen dalším v řadě pokračujícího policejního pronásledování jeho a jeho církve. Vyzýváme kubánskou vládu, aby zastavila veškeré stíhání vedené proti pastoru Valiente.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 22. října 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář