Petice za vězněného pastora dorazila na kubánské velvyslanectví

Na kubánské velvyslanectví v Londýně byla doručena petice s více než 2 000 podpisy požadující propuštění pastora.

Organizace Christian Solidarity Worldwide tvrdí, že pastor Rosales Fajardo byl v červenci zadržen po masivních protestech, které se odehrávaly po celé zemi. V současné době je bez soudního řízení držen ve věznici s maximální ostrahou. Jeho manželce a rodině bylo zabráněno ho návštívit.

SOUVISEJÍCÍOtevřený dopis od kubánského pastora

CSW dále upozorňuje, že manželce pastora Maridilegnise Carballa a jeho 17letému synovi, který byl původně také zadržen, rovněž hrozí následky, pokud bude paní Carballo nadále mluvit o zadržení jejího manžela.

Anna-Lee Stangl z CSW k případu uvedla: „CSW nadále stojí s rodinou pastora Lorenza Rosalesa Fajarda, jak čekají na to, až se manžel a otec vrátí domů. Doufáme, že tato petice pošle kubánským úřadům důležitý signál, že svět je sleduje a že jejich zacházení s pastorem Rosalesem Fajarda je zcela nepřijatelné. Ještě jednou naléhavě žádáme mezinárodní společenství, aby přimělo Kubu, aby odpovídala za porušování lidských práv, a aby při každé příležitosti tlačilo na kubánskou vládu, aby pastor Rosales Fajardo byl okamžitě a bezpodmínečně propuštěn na svobodu.“

Další dva pastoři Yéremi Blanco Ramírez a Yarian Sierra Madrigal, kteří byli zadrženi během protestů ve městě Matanzas a propuštěni o dva týdny později, také stále čelí obvinění z trestného činu.

Kubánské silové složky zatkly při masivních protestech téměř 1000 lidí. Demonstranti upozorňovali na zhoršující se sociálně-politickou situaci této komunistické zemi.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. září 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář