Kuffa kritizoval liberální genderizmus a obhajoval ĽSNS. Biskupové ho varovali

Bratislava – Nejvyšší představitel katolické církve na Slovensku, Mons. Stanislav Zvolenský a spišský diecézní biskup Mons. Štefan Sečka, v společném prohlášení upozornili kněží na to, že jsou pastýři všech věřících bez ohledu na politickou příslušnost. V dokumentu je přímo jmenován kněz Marián Kuffa, který spadá právě do spišské diecéze a jeho přímým nadřízeným je biskup Sečka.

Štefan Kuffa, knězův bratr, který už ve slovenském parlamentu působil, založil křesťanskou konzervativní stranu KDŽP. Ta minulý týden spolu s dalšími třemi stranami podepsali koaliční spolupráci s Kotlebovou ĽSNS.

Katoličtí biskupové v pátečním dokumentu napsali: „Činnost v politických stranách, ani prostřednictvím druhých osob, není přiměřená kněžskému stavu. Úkolem kněze je být otcem všech věřících, ne vůdcem těch, kteří se hlásí k určité straně.“

V tiskové zprávě zveřejněné na portálu katolické církve je ve vyjádření biskupů uvedeno: „Pokud ve společnosti vznikne přesvědčení, že některý z kněží, i když z pozadí, ovládá politickou stranu, je nezbytné, aby všechny své aktivity v tomto směru neprodleně ukončil.“

Dále poznamenali, že toto prohlášení se „v aktuálních okolnostech týká otce Mariána Kuffy.“

Marián Kuffa v skratke

Akože to pred tridsiatimi rokmi znela siedma požiadavka Verejnosti proti násiliu? Žiadame dôslednú odluku cirkvi od štátu.V tomto videu sa o kňazovi Mariánovi Kuffovi dozviete:1. Ako sa chváli tým, že na tajných rokovaniach ovplyvňuje rozhodovanie parlamentu v štáte, ktorý v ústave proklamuje, že sa neviaže na žiadnu ideológiu ani náboženstvo.2. Ako tvrdí, že fašizmus nie je nebezpečenstvom a ako nepriamo konštatuje, že ĽSNS nie je fašistická strana lebo tak rozhodol súd, aj keď o tom vôbec súd nerozhodoval. 3. Ako používa pojmy, ktorých významu vôbec nerozumie.4. Ako už tradične klame a zavádza.(Video je zostrihané z kázne. Aby ste ju nemuseli pozerať celú, boli zostrihané jej pasáže. Ich pôvodný význam nebol nijakým spôsobom pozmenený)

Zveřejnil(a) Naše Slovensko dne Sobota 16. listopadu 2019

Farář ze Žakoviec se v nedávném kázání pochlubil, že březnovému odmítnutí Istanbulské úmluvy ve slovenském parlamentu, předcházelo setkání „předních politiků“ u něho na faře. Konkrétní jména v promluvě věřícím neuvedl.

„Nevolte naše bratry liberály,“ řekl Kuffa a varoval dále, že mají na svědomí životy 500 milionů lidí. Připomněl, že v případě Kotlebovy ĽSNS, Nejvyšší soud SR rozhodl o nerozpuštění strany z důvodu, že nesplňuje znaky fašismu.

Farář Marián Kuffa už déle kritizuje Istanbulskou úmluvu, témata genderu a homosexuality. Do farností po celém Slovensku je také zván, aby se vyjadřoval k tomuto aktuálnímu tématu. V sekulárních médiích bývá za tuto svou iniciativu kritizován a označován za šiřitele bludů a vědecky nepotvrzených myšlenek.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 18. listopadu 2019  Foto: YouTube – Marián Kuffa

Tags: ,,,,,

6 Komentáře

 1. Je mi moc líto, jak pro mne z počátku tak věrohodný kněz, může zblbnout.
  Mluví do věcí, kterým naprosto nerozumí a plácá. Gender není sprosté slovo.
  Místo radostné zvěsti hlásá strach. Míjí se s evangeliem.

  Odpověď
 2. Jiří Vavřík

  Nezoufejte! Ten začátek o schůzce v Žakovcích se mi tedy také nelíbil (řekl bych to nejslabší, co jsem kdy od P. Kuffy slyšel), ale pořád je věrohodný a nezblbnul, naopak zůstává konzistentní a „drží kurs“.
  Mně spíše připomíná Matku Terezu, která byla zprvu také velká hvězda, ale když dostala Nobelovu cenu, tak poděkovala tím, že mluvila o zlu potratů.
  P. Kuffa mluví trochu lidově a ve zkratce, ale ví o čem mluví a neplácá. Stačí sledovat, co se děje v USA a už i v západní Evropě.
  Radostná zvěst neznamená, že mám ze všeho radost, a že je všechno krásné.
  A Pán Ježíš v evangeliu také „straší“. Zrovna včera se to četlo 🙂

  Odpověď
 3. Jaroslav Ban Novák

  Že ateisti zvráceně myslí, to mě nepřekvapuje. Smutné je, jak katolík poklonkuje světu a odsuzuje ty, kdo hlásají Kristovu pravdu a morálku. (M.Kuffa.) Potrat je vražda. Gender zlo, to je jako poučovat Boha, že nejsou jen dvě pohlaví ale třeba 40! To je tak když se učí sladárny a Bůh se katolíkům vysvětluje jen jako milující Otec a už se zapomíná, že je kromě toho taky spravedlivý a protiví se mu sexuální zvrácenost a homosexuální sex. Také se pletou dva pojmy. Homosexuální orientace a homosexuální praxe, sex. Nebo jinak homosexualita a homosexualismus. Pak se neodlišují pojmy. Na jedné straně hnutí LGBT, které je třeba zlikvidovat zejména legislativně, jak jinak že? A pak ti nešťastníci, které ďábel do toho zatáhl, dělají blbečky politikům v pozadí, kteří tohle propagují. To je jako česká pirátská strana. Málokdo ví, že ji řídí muslim, málokdo ví, že jsou to bolševici, převlečení, žádná pravice! Ti níže postavení tam a naivní mladí myslí, že jde o nějakou stranu mladých, též jsou zneužívání pro špinavé cíle toho Švýcarského psa s Pákistánským původem. Šéfa Pirátů. To není Bartoš! Bartoš je tam malým pánem. Co chceme od kreténů. I těch katolických. (Co není líbivé, to odsoudí.) Místo pokory, by raději černoprdelníky, kteří jím kážou co se jim líbí. Chce to číst Bibli!

  Odpověď
 4. Tento portál „Křesťan dnes“ by se měl za tento štvavý článek proti knězi Církve stydět. Zvláště když ten kněz (na rozdíl od mnoha mlčících a pomlouvačů) hrdinsky hájí normálnost proti zlu a další ideologii, která je smrtelným nebezpečím pro národy a pro jejich základní součásti – rodiny. Je ubohost, že dokonce i biskupové Slovenska se staví proti Boží věci a nepravdivě osočují Kuffu, že prý jde v jeho snaze o jeho osobu. To je jednoznačná a jistě i vědomá lež, a to z úst vedoucích církve, kteří první se měli ozvat proti zrůdnosti genderismu, homosexualismu a ideologii brutálního zasahování do rodin. Ale mlčeli a mlčí. Jsou jako sůl, která pozbyla solivosti – je k ničemu, k vyhození na ulici, kde po ní budou lidé šlapat.

  Odpověď
 5. A ještě k jedovatým, tendenčním titulkům ve videu výše: píše se v nich, že Nejvyšší soud nerozhodoval, zda ĽSNS je nebo není fašistickou stranou. – jedná se o lež. Důkaz:

  „Podle zamítnutého návrhu, který podala prokuratura v květnu 2017, má být strana politika Mariana Kotleby extremistická s fašistickými tendencemi a porušovat ústavu.“
  „Soud neměl jinou možnost než žalobu zamítnout, protože žalobce, tedy generální prokuratura, neunesl důkazní břemeno,“ řekla podle deníku SME při odůvodňování rozhodnutí předsedkyně senátu Jana Zemková.
  –Znamená to, že prokuratura u soudu nedokázala pravdivost svého nařčení o extrémismu a fašismu v souvislosti s ĽSNS.
  –Jednoznačně se tedy o údajném fašismu u soudu jednalo a bylo rozhodnuto, že pomlouvači nemají pravdu.

  I ostatní titulky jsou jednostranné liberální zlomyslnosti, snažící se eliminovat vliv Církve ve společnosti.
  Dále se tam uvádí další zjevná lež, že rod je jen sociální konstrukcí a stereotypem. Prostě toto otitulkované video sem musel vložit nepřítel Božího řádu.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář