Kvůli koaliční krizi končí ministr zdravotnictví Marek Krajčí

Bratislava – Na pozici ministra zdravotnictví končí člen vládní strany OLaNO Marek Krajčí. Dvě menší koaliční strany SaS a Za lidí podmínily své setrvání ve vládě jeho odchodem.

SouvisejícíMarek Krajčí: November 1989

Premiér Igor Matovič ve čtvrtek poděkoval Krajčímu za jeho práci a jeho odchod označil za „nejabsurdnější“ kvůli tomu, že jeho konec žádali lidé, kteří podle slovenského předsedy vlády chtěli neustále „otevírat bary a restaurace“. Krajčí ve svém krátkém vystoupení na Úřadě vlády poděkoval všem svým příznivcům za podporu a modlitby, které mu dávaly sílu vydržet. Svou plnou podporu odcházejícímu ministrovi vyjádřila také celá vládní strana OLaNO a přivítala jeho rozhodnutí odstoupit, aby mohla koalice pokračovat dál.

Slovensko podobně jako Česko patřily v první jarní vlně k premiantům ve zvládání epidemie. Od podzimu se však obě země potýkají s rapidním nárůstem infikovaných koronavirem. Krajčí se stal jedním z prvních terčů slovenských médií, která neustále poukazovala na selhávání ministerstva zdravotnictví při boji s pandemií.   

Krajčí pracoval jako dětský kardiochirurg a je členem baptistického sboru Víra. V 90. letech ještě jako student medicíny vedl projekt Koncerty modliteb a chvál, kterých se v bratislavské hale Pasienky účastnily tisíce křesťanů z celého Slovenska. Inicioval vznik platformy Křesťané v městě sdružující bratislavské křesťanské sbory při organizování charitativní pomoci pro nuzné nebo vzdělávací semináře pro podnikatele a věřící.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. března 2021 Foto: screenshot YouTube – Matovič a Krajčí

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář