Laurie povzbudil křesťany, aby neztráceli víru v Boha kvůli koronaviru

Pastor Greg Laurie z kalifornského sboru Harvest povzbudil křesťany, aby nestráceli naději a modlili se řešení krize způsobené koronavirem.

Šíření viru způsobuje paniku, protože počet případů na celém světě stále roste a státy postupně omezují cestování. Laurie v příspěvku na Instagramu uvedl, že zatímco mezi lidmi panuje strach kvůli viru COVID-19, křesťané nemají ztrácet víru v Boha.

Kalifornský pastor povzbuzoval křesťany, aby naslouchali odborníkům a přijímali příslušná opatření, jako je mytí rukou, ale také je povzbuzoval, aby následovali slova apoštola Pavla z listu Filipským 4. kapitoly a modlili se místo toho, aby měli strach.

„Boží sliby jsou stále pravdivé!“ napsal. „Bůh je větší než koronavirus! Věřím, že křesťan je nezničitelný, dokud s ním Bůh má plán,“ uvedl.

„Musíme nahradit svůj strach vírou a modlit se za náš národ, aby nás Bůh ochránil,“ a dodal, že propuknutí koronaviru je příležitostí pro zvěstování evangelia.

„Myslím, že bychom měli tuto příležitost využít k rozhovorům s lidmi o Ježíši Kristu, protože mnoho lidí má strach,“ napsal na Instagramu.

V Česku už platí zákaz konání všech akcí, při nichž by se na jednom místě mohlo shromáždit více než 100 lidí. Do odvolání jsou také zavřeny základní, střední, vyšší odborné i vysoké školy. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula v České televizi řekl, že pokud by šíření viru nadále pokračovalo rychlým tempem, je namístě uvažovat o omezení pohybu lidí ve veřejném prostoru.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 12. března 2020  Foto: Harvest – Laurie

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. Další agent… proč by měli lidi ztrácet naději kvůli virusu ??? Přeci kdo má víru v Ježíše tak přemohl tento svět…ikdyž svět v plamenech shoří.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář