Laurie tvrdí, že další probuzení může být odlišné od těch, jež jsme prožili

Mnozí křesťané si slovo probuzení spojují se stadiony plnými lidí, které bylo možné vídat během služby letničního evangelisty Reinharda Bonnkeho v Africe. V Americe zas dokázal svým kázáním oslovit desítky tisíc lidí baptistický kazatel Billy Graham na stadionech po celé zemi.

Ale v době pandemie byly kostely zavřené a duchovní využívali k oslovení věřících moderní technologie, jako jsou Facebook nebo YouTube. Greg Laurie, který po vzoru Billyho Grahama také během evangelizačních kampaní pod názvem Harvest káže po USA, nedávno řekl pro portál Faithwire, že další duchovní probuzení „se může stát prostřednictvím obrazovek mobilů a tabletů“.

„Přemýšlíme, jak zasáhnout novou generaci mileniálů a generace Z – když tolik mladých je připoutáno k telefonům a k tabletům,“ vysvětlil Laurie.

„Proto vystává otázka, kterou chci položit: Je možné, že k dalšímu duchovnímu probuzení může dojít díky moderním technologiím?“

Laurie také poukázal na údaje, které ukazují, že mladí lidé raději komunikují mezi sebou prostřednictvím textových zpráv, než prostřednictvím osobního kontaktu.

Faktem je, že za poslední měsíc a půl většina sborů přešla na online bohoslužby, a streamovala svá nedělní kázání přes YouTube nebo na Facebooku a vedla setkávání s členy prostřednictvím aplikace Zoom a Skype.

SouvisejícíBohoslužby Grega Laurieho sledovalo více než milion lidí

Laurie v komentáři pro Newsweek uvedl, že počet sledujících se od přechodu na online bohoslužby zvýšil o 235 %. Nyní každý týden sleduje online bohoslužby více než jeden milion lidí.

I když osobní setkávání nemůže být nahrazeno ničím jiným, je pravděpodobné, jak vysvětlil Laurie, že duchovní probuzení může v budoucnosti vypadat jinak, než tomu bylo v minulosti.

„Stejně jako každý jiný pastor se i já těším, až se budeme moci znovu osobně setkat a uctívat Boha, protože to jsou takové neuvěřitelné momenty, které společně prožíváme,“ řekl. „Ale byli jsme prozatím nuceni zavřít dveře budovy kostela. Do jisté míry však dveře globální církve nebyly nikdy tak dokořán otevřeny,“ dodal americký evangelikální pastor.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red-  Datum: 5. řína 2020  Foto: Harvest Church – Greg Laurie 

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář