Lee Strobel přichází s filmem mapující zkušenosti s posmrtným životem 

Křesťanský autor a bývalý investigativní novinář Lee Strobel v novém dokumentárním filmu The Case For Heaven, natočeném podle stejnojmenné knihy, zkoumá příběhy o zážitcích blízkých smrti a dívá se na to, co Bible říká o posmrtném životě.

Film, který přichází do amerických kin, se snaží odpovědět na otázky, co čeká věřící po smrti. Strobel také zkoumá důkazy, které by potvrzovaly existenci nebe a pekla a sdílí zdokumentovaná svědectví lidí, kteří tvrdí, že měli zážitky blízké smrti.

SOUVISEJÍCÍMark Wahlberg: Chystaný film o knězi má za cíl inspirovat

„Pracoval jsem v oblasti žurnalistiky a práva, takže mám sklon být skeptik. Jsem někým, kdo chce důkazy a fakta a za vším hledá nějakou logiku,“ řekl Strobel v rozhovoru pro The Christian Post. „Většinu svého života jsem byl ateistou a k víře jsem dospěl vlastním zkoumáním historické spolehlivosti důkazů o vzkříšení Ježíše, vědeckých důkazů o existenci stvořitele a tak dále.“

Z jeho zkoumání vzešel bestseller s názvem Kauza Kristus, který byl později adaptován do filmové podoby. 

Zkoumání faktů se pak stalo velmi důležitou součástí jeho služby. Pravidelně vede rozhovory s odborníky po celém světě, aby svým čtenářům pomohl důvěřovat biblické zvěsti. 

„Myslím, že je to důležité hlavně v dnešní době, kdy v naší kultuře roste skepticismus,“ řekl CP Strobel.

Spisovatel nedávno otevřel nové centrum pro evangelizaci a aplikovanou apologetiku na Coloradské křesťanské univerzitě. 

„Skutečně věřím, že je důležité, aby zejména mladí lidé pochopili, že máme víru, která není postavena na zbožných přáních, domněnkách, mytologii nebo legendě, ale skutečně na pevných základech pravdy,“ zdůraznil v rozhovoru pro americký křesťanský portál Strobel.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Film Kauze nebe byl inspirován Strobelovým vlastním setkáním se smrtí. Před deseti lety málem zemřel, když ho jeho žena našla v bezvědomí na podlaze ložnice.

„Pamatuji si, jak jsem se probudil na pohotovosti a doktor se na mě podíval a řekl: Jste jeden krok od kómatu, dva kroky od smrti. A pak jsem znovu upadl do bezvědomí,“ vzpomínal.

Lidé se ptají: „Existuje posmrtný život? Existuje nebe? Existuje peklo?“ uvedl. „Jako křesťan věřím tomu, co učí Bible, ale stále mám problém se skepticismem. To je to, co mě nastartovalo na misi napsat Kauza nebe,“ uvedl pro Christian Post. 

„Byl jsem skeptický ohledně zážitků blízkých smrti,“ řekl. „Myslel jsem, že možná byly důsledkem nedostatku kyslíku v mozku a halucinací. Ale pak, když jsem to zkoumal, jsem se dozvěděl, že bylo provedeno 900 vědeckých studií o zážitcích blízkých smrti publikovaných v sekulárních vědeckých a lékařských časopisech posledních 50 let. Takže je to velmi dobře prozkoumaná oblast,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 6. dubna 2022 Foto: YouTube – Case for Heaven

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář