Letniční lídr se po měsících nepokojů stal prezidentem Malawi

Lazarus Chakwera zvítězil po 13 měsících pouličních protestů souvisejících s volbami v roce 2019. „Přijímám toto volání ke služně národu, protože mě k tomu zavazuje Bůh,“ řekl po svém zvolení.

Lazarus Chakwera, bývalý vůdce letniční denominace Assemblies of God, jedné z největších křesťanských denominací v zemi, vyhrál volby se ziskem 58% hlasů, informuje Evangelical Focus.

V souboji o post hlavy státu porazil úřadujícího prezidenta Petera Muthariku, který měl 1,7 milionu hlasů. Volební účast byla 65%. Tato africká země je po 13 měsících pouličních protestů společensky rozdělena a čelí vážným ekonomickým problémům.

„Přijímám toto volání ke službě národu, protože mě k tomu zavazuje Bůh,“ řekl ve své vítězné řeči prezident Chakwera.

„Přišel čas, abychom naplnili svoje sny. Všichni se musíme probudit, protože nastal čas přestat jen snít a pokusit se naplnit to, o čem jsme snili,“ dodal.

Představitel denominace a profesor teologické školy

Chakwera získal bakalářský a magisterský titul na teologické škole na univerzitě v Jihoafrické republice v roce 1991. Ve Spojených státech získal doktorát a stal se profesorem na Panafrickém teologickém semináři.

Franklin Graham, s jehož evangelizační organizací Chakwera spolupracoval, mu pogratuloval ke zvolení a vyprosil od Boha pro něj požehnání do jeho služby v roli prezidenta.

Afrika spolu s Jižní Amerikou patří k regionům, kde letniční denominace prožívají rapidní růst. Na africkém kontinentu zaznamenal po mnoha desetiletí úspěšné evangelizační kampaně německý letniční kazatel Reinhard Bonnke, který v prosinci 2019 zemřel a jeho pozici přebral Američan Daniel Kolenda.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 3. července 2020  Foto: Facebook – Lazarus Chakwera

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář