Letniční pastor z Ugandy vedl ke Kristu desítky muslimů. Teď čelí výhružkám smrti

Měsíc poté, co byl v ugandském okrese Kiboga zabit křesťan, se pastor z téhož okresu obává o svůj život, protože mu muslimští extremisté vyhrožují smrtí.

Pastor Godfrey Ssemujju, který dohlíží na 130 letničních sborů Elim v okrese Kiboga, 120 kilometrů severozápadně od Kampaly, uvedl, že v ohrožení jsou také životy jeho rodiny a členů církve.

„Mám obavy a velký strach,“ řekl Morning Star News pastor Ssemujju.

SOUVISEJÍCÍV Ugandě byl před svou dcerou zavražděn pastor

Uvedl, že jedna z textových zpráv zněla: „Varujeme vás, abyste přestali obracet naše lidi na křesťanství. Pokud v tom budete pokračovat, pak vezměte na vědomí, že vzít váš život je naše Janna [ráj v posmrtném životě]. Po vašem zabití nás jím náš Alláh odmění“.

Pastor Ssemujju dostával takové vzkazy po dobu tří měsíců, přičemž výhrůžek přibývalo poté, co jeho kázání na akcích pod širým nebem a rozhovory mezi čtyřma očima v červnu a červenci vedly k obrácení 70 muslimů ke Kristu. Někteří z konvertitů jsou učitelé na muslimských základních školách.

Jeho sbory byly v posledních měsících vystaveny řadě útoků. Dne 25. července útočníci zabili desítky kusů dobytka patřícího jednomu z členů jeho církve; 6. července muslimští extremisté napadli Roberta Bwenjeho, který 10. července ve věku 28 let svým zraněním podlehl, asistenta pastora Ambrose Mugishu měl vážně poraněnou hlavu; 26. června muslimští extremisté zdemolovali církevní budovu ve vesnici Rwomuriro a vyhrožovali pastoru Jamesi Bainganovi zabitím.

Pastor Ssemujju uvedl, že mu 14 muslimů vyhrožovalo smrtí.

Útoky byly posledním z mnoha případů pronásledování křesťanů v Ugandě, které Morning Star News zdokumentoval. Ugandská ústava a další zákony zaručují náboženskou svobodu, včetně práva šířit svou víru a konvertovat od jedné víry k druhé. Muslimové tvoří 12 % ugandské populace, přičemž jejich koncentrace je vysoká ve východních oblastech země.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. srpna 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář