LGBT skupina reaguje na evangelikály a žádá biskupy anglikánské církve, aby jí vyjádřili podporu

Skupina LGBT křesťanů varovala, že ukončí probíhající diskusi o otázkách sexuality, pokud biskupové anglikánské církve (Church of England) se nezavážou k plné podpoře manželstvím osob stejného pohlaví.

Spolek uvnitř anglikánské církve, který se skládá z řad homosexuálních duchovních a laiků uvedl, že se nezúčastní diskusí pod názvem „Život v lásce a víře“ (LLF) které jsou naplánované na rok 2021, pokud skupina 34 biskupů, kteří souhlasí s LGBT agendou otevřeně nevyjádří podporu manželství homosexuálů. Dopis byl zaslán biskupům, o nichž je „známo, že podporují LGBTI+ komunitu“. Portál Premier informuje, že dokument podepsal mimo kněží Colin Coward, Michael Sadgrove a Jeremy Pemberton.

„Potřebujeme vědět, zda jste ochotni vyjádřit veřejnou podporu úplné rovnosti lidí z LGBTI+ komunity ve vztahu k anglikánské církvi,“ píše se v dokumentu. „Pokud toto nebude vyjasněno před zahájením dalšího procesu, nebudeme se ho moci účastnit ani ho podporovat,“ varuje skupina homosexuálních věřících. „Potřebujeme, abyste co nejdříve veřejně vyjádřili své stanovisko.“

Britský portál Premier dodává, že dopis přichází jako reakce na video zveřejněné skupinou evangelikálních křesťanů uvnitř anglikánské církve, kterou založil proslulý teolog a autor John Stott. Film s názvem „Krásný příběh“ vysvětluje, jaký je biblický pohled na lidskou sexualitu. Stott byl blízkým přítelem baptistického kazatele Billyho Grahama a bývá označován za papeže evangelikálů. Svou bohatou sbírkou teologických děl se dotkl základních dogmat křesťanské víry.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. prosince 2020 Foto: YouTube – arcibiskup Justin Welby

Tags: ,,,,

3 Komentáře

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář