Lídr hongkongských baptistů utekl kvůli nesvobodě do Anglie

Reverend Lo Hing-choi tvrdí, že Bůh mu pomohl řídit jeho rozhodnutí. „Tím hlavním nebo dokonce jediným důvodem jsou změny v Hongkongu. Prostor pro svobodu se zmenšil a vládní politika se odklonila od principů a základů spravedlnosti,“ napsal.

Reverend Lo Hing-Choi, baptistický lídr z Hongkongu, ve středu v článku zveřejněném v Christian Times napsal, že v úterý rezignoval a v tentýž den přistál se svou manželkou ve Velké Británii.

„Tím hlavním nebo dokonce jediným důvodem jsou změny v Hongkongu. Prostor pro svobodu se zmenšil a vládní politika se odklonila od principů a základů spravedlnosti, “cituje Loa hongkongský portál HKFP

Konvence, zastřešující skupinu baptistických sborů ve městě, uvedla, že obdržela Loovu rezignaci a dodala, že není schopen dokončit své funkční období z „osobních důvodů“. Podle prohlášení na svých webových stránkách církve, místopředseda převezme jeho agendu. Lo poznamenal, že svou rezignaci podal „jednu minutu“ před vstupem do letadla směřujícího do Velké Británie.

SouvisejícíNad Hongkongem se zatahuje, Peking uplatňuje další omezení demokracie

68letý reverend, který se ujal úřadu v roce 2018 a byl dvakrát zvolen do pozice předsedy, otevřeně podporoval protesty proti politice Pekingu. Napsal články porovnávající situaci demonstrantů s pronásledováním, kterému čelili Židé ve Starém zákoně, a kritizoval zákon o národní bezpečnosti.

Den poté, co vstoupil v platnost zákon o národní bezpečnosti, ho pekingské noviny Ta Kung Pao obvinily z protistátní činnosti. Ve svém článku v Christian Times Lo uvedl, že věří, že byl Bohem veden k emigraci, přestože to bylo těžké rozhodnutí. „Je to trochu jako být„ dezertérem “a dodal, že jeho „srdce se cítí provinile.“

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Britské sbory nabízí pomoc křesťanům z Hongkongu

Více než 500 církevních sborů z Velké Británie se v únoru připojilo k celostátní iniciativě, která nabízí pomoc občanům Hongkongu. Jedná se o legální přistěhovalce prchající před čínským komunistickým režimem, který stále více ohrožuje svobodu na ostrově. Mnoho občanských aktivistů, kteří se postavili Pekingu na odpor, skončilo ve vězení.

Za tímto účelem byla vytvořena webová stránka UKHK.org, která má pomoci přibližně 130 000 lidem, kteří by mohli letos najít své útočiště na britských ostrovech. Stránka asistuje příchozím občanům z Hongkongu při vyhledávání školy, zaměstnání, zdravotní péče či dokonce dobrých restaurací. Svou pomocnou ruku podle CBN News nabízí také stovky kostelů, které se na internetové platformě zaregistrovaly.

Hongkong byl po dobu 156 let britskou kolonií, ale k 1. červenci 1997 se vrátil pod čínskou kontrolu.  Peking vytvořil zvláštní region Hongkongu, který si měl zachovávat vlastní ekonomickou a politickou nezávislost na pevninské Číně.

Když však komunističtí představitelé Číny přijali takzvaný zákon o národní bezpečnosti, vyšlo do ulic velké množství demonstrantů Hongkongu, kteří se obávali, že nový zákon je nástrojem k ukončení demokracie a svobody. Ve vězení následně skončili mnozí občanští aktivisté, včetně známého křesťana Joshua Wonga.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. dubna 2021 Foto: HK baptist – pastor Lo

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. Ano, jedná se svým způsobem o dezerci a rozumím mu, proč se cítí provinile. Vzpomněl jsem si na slova Pána Ježíše: „Já jsem ten dobrý pastýř. Dobrý pastýř pokládá svou duši za ovce. Námezdník, který není pastýř a ovce nejsou jeho vlastní, opouští ovce a utíká, když vidí, že přichází vlk. A vlk je uchvacuje a rozhání.“

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář