Lídři tří náboženství se modlili v Jeruzalémě za ukončení pandemie

Jeruzalém – Lídři tří abrahamovských náboženství – křesťané, Židé a muslimové – se ve čtvrtek společně modlili v Jeruzalémě v reakci na globální pandemii koronaviru Covid-19.

Iniciativa vyšla od starosty města a konala se ve 12:30 hodin místního času na radnici v Jeruzalémě a zúčastnili se jí také zástupci jiných vyznání, informuje Vatikánský rozhlas.

Zástupce Vatikánu v Izraeli v rozhovoru pro Vatikánský rozhlas zdůraznil význam této chvíle a vysvětlil, že každé náboženství předneslo modlitbu podle své vlastní tradice.

„Byli jsme spolu, abychom se modlili k Všemohoucímu Bohu, aby se tato pandemie zastavila,“ řekl Patton s vysvětlením, že iniciativa měla hluboký duchovní význam.

„Je to samo o sobě důležité, protože jsme všichni věřící se stejnými kořeny; a díky stejnému kořenu můžeme s vírou a důvěrou vyjádřit naši modlitbu k Všemohoucímu Bohu,“ dodal.

Společná modlitba přichází po společném vyhlášení, vydaném dne 21. března, ve kterém vůdci katolické, řecké pravoslavné a arménské církve vyjádřili naději, že „v této nebezpečné situaci všechny děti Abrahamovy mohly se spolu modlit k Všemohoucímu, aby požádaly o ochranu a milosrdenství“.

K přípravám na Velikonoce Patton uvedl, že v Jeruzalémě oslavy nebudou tak slavnostní jako obvykle, protože „bude to jen s několika oslavami, bez poutníků a s malými místními komunitami,“ ale řekl: „Velikonoce budou stejné.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 28. března 2020  Foto: Wikimedia Commons – Jeruzalém

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář