Londýnský pouliční kazatel byl zbaven všech obvinění 

72letý pouliční kazatel John Sherwood byl zproštěn obvinění z nenávistných projevů rok po incidentu, při kterém byl zatčen poté, co 22. dubna 2021 kázal o tradiční definici manželství v kázání pod širým nebem poblíž londýnské stanice metra Uxbridge. Sherwood , který slouží jako pastor Penn Free Methodist Church v severním Londýně, kázal z knihy Genesis.

„Boží záměr při stvoření lidstva byl zasadit lidské bytosti do rodin, v jejichž čele stojí otec a matka, nikoli dva otcové nebo dvě matky. Rozlišení v rámci lidstva pouze na dvě pohlaví, mužské a ženské, vytvořené k obrazu Božímu, tvoří podstatu Božího stvořeného řádu,“ řekl Sherwood v kázání.

Policie dorazila na místo v reakci na četné stížnosti. Muži zákona varovali Sherwooda, aby se vyvaroval jakýchkoli homofobních poznámek.

SOUVISEJÍCÍÍránský soud zprostil obžaloby devět křesťanských konvertitů

Portál Church Leaders informuje, že v reakci na to Sherwood policii řekl, že „dodržovat Boží morální zákon a mluvit o nebezpečí hříchu v souvislosti s LGBT tématy neznamená absolutně žádnou nenávist nebo nepříjemnost vůči jakémukoli jednotlivci nebo skupině lidí. Ve skutečnosti je to akt lásky k bližnímu. Nicméně biblický popis homosexuality jako hříšné je jasný.“ 

Poté, co účastníci pochodu homosexuálů, který se konal poblíž, začali dávat najevo svou nespokojenost s jeho kázáním, policisté vzali Sherwooda do vazby.

„Neměl jsem žádné homofobní komentáře. Jen jsem definoval manželství jako vztah mezi mužem a ženou. Řekl jsem jen to, co říká Bible. Nechtěl jsem nikoho zranit nebo urazit,“ řekl Sherwood po svém zatčení. „Dělal jsem to, co říká můj popis práce, tedy kázat evangelium pod širým nebem i v budově kostela.“

Během procesu se Sherwoodova obhajoba soustředila na článek 10 zákona o lidských právech z roku 1998, který zaručuje svobodu projevu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 2. května 2022 Foto: screenshot John Sherwood

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář